رویای زندگی
0 -021
هزینه ها در ترکیه
هزینه سفر به ترکیه

هزینه سفر به ترکیه

در این مقاله میخوانیم:‌ هزینه سفر هوایی و زمینی به ترکیه در سال 1403چقدر میباشد؟

استانبول بزرگترین و توریست پذیر ترین شهر ترکیه است. وجود بناهای تاریخی و آثار باستانی بسیار غنی، مراکز خرید مدرن و لوکس، کافه‌ها و رستوران‌های متعدد با غذاهای لذیذ محلی و بین‌المللی، سواحل زیبا و درخشان استانبول، شب‌های پویا و زنده جذاب‌ترین جاذبه‌های توریستی این شهر جادویی هستند و سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود جذب می‌کند.

اگر می خواهید به صورت تور گروهی یا شخصی به ترکیه و شهر استانبول سفر کنید مطمئنا با هزینه های متفاوتی روبرو می شوید. روش سفر به ترکیه به صورت زمینی و هوایی، کیفیت سفر به ترکیه به صورت لوکس یا اقتصادی و زمان سفر به ترکیه در ایام پر گردشگر و “های سیزن” مانند بهار و تابستان و ایام کم گردشگر و “لو سیزن” مانند پاییز و زمستان عواملی هستند که بر هزینه سفر به ترکیه نقش آفرینی می کنند.

اگر می‌خواهید به استانبول سفر کنید و از جاذبه‌های جذاب گردشگری این شهر بازدید کنید، آژانس هواپیمایی و گردشگری رویای زندگی پیشنهادات ویژه‌ای را برای شما ارائه می‌کند. انواع آفر تور گردشگری استانبول با خدمات استثنایی و قیمت مقرون به صرفه در این آژانس گردشگری در انتظار شماست. همچنین اگر تمایل دارید در یک هتل خاص اقامت گزینید، کارشناسان مجرب این آژانس به دلیل ارتباطات کاری گسترده آن را برای شما رزرو می‌کنند. می توانید با کارشناسان آژانس تماس بگیرید یا به شعب تهران و کرج آژانس مراجعه حضوری داشته باشید.

هزینه سفر به استانبول

واحد پول ترکیه چیست؟

واحد پول رسمی کشور ترکیه لیر است و با نماد (₺) شناخته می‌شود. واحد زیرمجموعه لیر ترکیه، کروش نامیده می شود که هر لیر ترکیه معادل ۱۰۰ کروش می‌باشد. در ترکیه اسکناس‌های ۵ لیر، ۱۰ لیر، ۲۰ لیر، ۵۰ لیر، ۱۰۰ لیر و ۲۰۰ لیر وجود دارد و در مبادلات مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زمانی که می‌خواهید به تور استانبول از تهران بروید به دو روش می‌توانید لیر ترکیه را تهیه کنید.

روش اول: خرید لیر ترکیه از صرافی‌های ایران

روش دوم: خرید لیر از صرافی‌های ترکیه

نکات مهم سفر به استانبول ترکیه

اگر می‌خواهید به کشور ترکیه و خصوصاً شهر استانبول سفر کنید باید نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

  • زبان رایج مردم استانبول، ترکی استانبولی است ولی اگر ترکی بلد نیستید، تا حدودی می‌توانید با زبان انگلیسی با مردم ترکیه ارتباط گیری کنید.
  • ساعت رسمی در استانبول ترکیه حدود ۳۰ دقیقه عقب‌تر از ساعت رسمی ایران است.
  • وضعیت آب آشامیدنی در استانبول چندان مناسب نیست و بهتر است از آب معدنی استفاده کنید.
  • کد کشور ترکیه ۹۰+ و شماره‌های اضطراری استانبول شامل پلیس ۱۵۵، راهنمای استانبول ۱۱۸۳۲، آمبولانس ۱۱۲، آتش نشانی ۱۱۰، پلیس ترافیک ۱۵۴، پلیس ساحلی ۱۵۸ و پلیس گردشگری ۵۲۷۴۵۰۳ می‌باشد.
  • نوع برق شهری استانبول ۲۳۰ ولت/۵۰ هرتز- دوشاخ نوعF،C
  • اگر پول خود را به صورت دلار به همراه می‌برید حتماً مقداری اسکناس‌های ۵، ۱۰ و ۲۰ لیری برای مواردی چون حمل و نقل و موارد ضروری به همراه داشته باشید.
  • اگر محل اقامت شما در استانبول به گونه‌ای است که نیاز مداوم به حمل و نقل پیدا می‌کنید حتماً استانبول کارت را خریداری کنید.
  • قبل از سفر به استانبول برخی نرم‌افزارهای کاربردی برای این سفر را مانند گوگل مپ آفلاین بر روی گوشی همراه خود نصب کنید و راهنمای سفر به استانبول را به همراه داشته باشید.
  • قبل از سفر به استانبول شرایط آب و هوایی در استانبول را در زمانی که قصد سفر به این شهر دارید در نظر بگیرید.
  • اکثر هتل‌های استانبول تنها با صبحانه ارائه می‌شوند بنابراین برای وعده ناهار و شام حتماً برنامه‌ریزی کنید.