رویای زندگی
0 -021
راهنمای سفر به استانبول
سفر استانبول

راهنمای سفر به استانبول

در این مقاله میخوانیم:‌ صفر تا صد هر چیزی که باید برای سفر به استانبول بدانید!

استانبول یکی از مهم ترین و مشهورترین شهرهای ترکیه به شمار می رود.  برای آن که سفری جذاب و خاطره انگیز داشته باشید و بتوانید از لحظه به لحظه فرصت حضور در استانبول بهترین استفاده را بکنید، استفاده از راهنمای سفر به استانبول بسیار ضروری به نظر می رسد. خصوصا اگر برای اولین بار به استانبول سفر می کنید، راهنمای سفر به استانبول برای شما از درجه اهمیت بالاتری برخوردار است. اینکه بدانید در کجا اقامت کنید، چه غذایی بخورید، چگونه در استانبول از وسایل حمل و نقل استفاده کنید، کدام جاذبه های گردشگری استانبول را بازدید کنید در کیفیت سفر شما به استانبول نقش پر رنگی دارد.

آشنایی با شهر استانبول

شهر استانبول ترکیبی از یک شهر باستانی و مدرن است که به خوبی تمام نیازهای گردشگران با سلایق مختلف گردشگری را پوشش می دهد. شهر استانبول قدمتی به بلندای تاریخ دارد و پیدایش آن به پیش از میلاد مسیح باز می گردد. این شهر در چهار دوره امپراطوری های باستان، بیزانس، روم شرقی و عثمانی به عنوان پایتخت انتخاب شد و در سال 1923 پس از تشکیل جمهوری ترکیه به دستور مصطفی آتاتورک، پایتخت ترکیه به آنکارا تغییر یافت.

تنوع فرهنگی بسیار بالایی در استانبول وجود دارد و مردم با آیین ها و آداب و رسوم گوناگون در این شهر در کنار یکدیگر زندگی می کنند. همین امر باعث شده تا مردم استانبول به شدت خونگرم و مهمان نواز باشند و از گردشگران خارجی استقبال خوبی به عمل آورند. اکثریت مردم استانبول، مسلمان هستند. شما در راهنمای سفر به استانبول در جریان برنامه های متنوع فرهنگی و تفریحی این شهر قرار می گیرید.

برای سفر جذاب و ارزان به استانبول می توانید با کارشناسان حرفه ای آژانس هواپیمایی و گردشگری رویای زندگی تماس بگیرید یا به شعب تهران و کرج این آژانس مراجعه حضوری داشته باشید. با رویای زندگی بهترین و متنوع ترین آفرهای تور ارزان به استانبول با خدمات استثنایی در دسترس شماست.

بهترین زمان های سفر به استانبول

استانبول شهری چهار فصل است و در تمام ایام سال که به این شهر جادویی سفر کنید، جاذبه ها و زیبایی های مخصوص خودش را نمایان می کند که می توان از تماشای آن ها لذت برد. در راهنمای سفر به استانبول به توضیح کامل سفر به استانبول در فصل های مختلف می پردازیم و بهترین زمان های سفر به استانبول را شرح می دهیم.

سفر به استانبول در فصل بهار با زیبایی های دل انگیز طبیعت همراه است. آب و هوای مطبوع و بهاری در کنار چشم اندازهای طبیعی بکر و رویایی، هوش از سرتان می برد. فصل بهار یکی از بهترین زمان ها برای سفر به استانبول محسوب می شود.

سفر به استانبول در فصل تابستان، تفریحات ساحلی و ورزش های آبی را در دسترس شما قرار می دهد. در کنار هوای گرم و مرطوب استانبول در فصل تابستان، شنا و آب تنی و حضور در پارک های آبی بسیار رونق می گیرد و استانبول یکی از شلوغ ترین و گران ترین روزهای خود را در تابستان می گذراند.

سفر به استانبول در فصل پاییز بسیار مطبوع و دلپسند است. از طرفی هوا معتدل تر از تابستان است و به دلیل شروع سال تحصیلی مدارس و دانشگاه ها از حجم گردشگران کاسته می شود و استانبول خلوت تر می شود. به همین دلیل هزینه های گردشگری نیز کاهش می یابد و می توانید تور استانبول ارزان را در این فصل تجربه کنید. می توان بهار و پاییز را از نظر شرایط آب و هوایی بهترین زمان های سفر به استانبول برشمرد.

سفر به استانبول در فصل زمستان نیز ارزان است و همانند پاییز، استانبول روزهای خلوت خود را سپری می کند. در فصل زمستان هوای استانبول سرد است و در برخی ایام برف نیز می بارد. قیمت خدمات گردشگری استانبول در فصل زمستان کاهش می یابد البته باید ایام کریسمس و تعطیلات سال نوی میلادی را از آن فاکتور گرفت چون در این ایام گردشگران زیادی به استانبول سفر می کنند و حراجی های باورنکردنی در سراسر استانبول برگزار می شود.

چطور به استانبول سفر کنیم؟

چطور به استانبول سفر کنیم؟

از آن جایی که ترکیه در همسایگی ایران قرار گرفته است، به روش های مختلفی می توان به استانبول سفر کرد. در راهنمای سفر به استانبول همراه ما باشید تا با این روش ها آشنا شوید.

سفر هوایی به استانبول

سفر هوایی به استانبول یکی از سریع ترین و راحت ترین روش های سفر به استانبول به شمار می رود. برای سفر به استانبول می توانید از ایرلاین های ایرانی یا خارجی استفاده کنید و انواع بلیط های اکونومی، بیزینس و فرست کلاس با شرایط قیمتی متفاوتی عرضه می شود. در مجموع پرواز ایرلاین های خارجی خدمات بیشتری دارد ولی قیمت آن گران تر از پرواز ایرلاین های ایرانی است.

سفر زمینی به استانبول

یکی از راه های سفر به استانبول، سفر زمینی است که با وسیله های نقلیه گوناگون انجام می شود. برای سفر زمینی استانبول می توانید از اتوبوس، قطار و وسیله نقلیه شخصی استفاده کنید. در راهنمای سفر به استانبول در جریان کم و کیف و شرایط این روش های سفر زمینی قرار می گیرید.

برای سفر به استانبول با اتوبوس می توانید از تهران یا تبریز به استانبول بروید. تهران تا استانبول حدود 2 هزار کیلومتر فاصله دارد و حدود 36 ساعت طول می کشد. این سفر بیشتر از مرز بازرگان انجام می شود چون شرایط جاده ای مناسب تری دارد.

سفر زمینی به استانبول با قطار نیز میسر است. برای این روش می توانید از تهران یا تبریز سوار بر قطار شده به شهر وان ترکیه سفر کنید. سپس از شهر وان با قطارهای ترک ابتدا به شهر آنکارا و سپس به استانبول سفر کنید. این روش سفر به ترکیه حدود 70 ساعت طول می کشد ولی در کاهش هزینه سفر شما به استانبول بسیار موثر است.

برای سفر زمینی به استانبول از وسیله نقلیه شخصی نیز می توانید استفاده کنید. برای این روش سفر باید گواهینامه بین المللی، پلاک ترانزیت، بیمه کارت سبز، دفترچه بین المللی و کاپوتاژ خودرو دریافت کرده و از طریق یکی از مرزهای بازرگان، رازی و سرو به سمت استانبول حرکت کنید.