رویای زندگی
0 -021
وقت سفارت فرانسه
پرچم فرانسه

وقت سفارت فرانسه

گرفتن وقت سفارت فرانسه

French Embassy time

Time Of The French Embassy

فرانسه یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته اروپایی است که مهد تمدن و فرهنگ و هنر در قاره اروپا شناخته می شود. این کشور هر ساله با حجم انبود متقاضیان مهاجرت و ویزای فرانسه مواجه می شود که تنها تعداد معدودی را مورد پذیرش قرار می دهد. در کشور ما نیز سالانه افراد زیادی با اهداف توریستی، تحصیلی، کاری و تجاری و مهاجرتی برای اخذ ویزای فرانسه اقدام می کنند. برای این منظور باید در ابتدا برای وقت سفارت فرانسه به صورت آنلاین درخواست ارائه دهند و در صورتی که وقت سفارت برای آنان تعیین گردید، مدارک لازم را به منظور اخذ ویزا به صورت حضوری تحویل دهند.

سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو تهران واقع شده است و سابقا تمامی امور وقت سفارت فرانسه و خدمات مربوط به مهاجرت و اخذ ویزا در این مکان انجام می شد. البته هم اکنون اموری مانند رسیدگی به  درخواست های ویزای همسر فرد دارای تابعیت فرانسوی، ویزای دیپلماتیک، ویزای پزشکی و ویزای شینگن طولانی مدت همچنان در سفارت فرانسه مورد رسیدگی قرار می گیرد. از چند سال گذشته فرانسه نیز مانند بسیاری از کشورهای عضو پیمان شینگن رسیدگی به امور وقت سفارت و درخواست ویزای متقاضیان را برون سپاری کرد و به کارگزاری VFS Global  واگذار کرد.

کارگزاری VFS Global هم اکنون در خیابان موسوی (گلستان 5)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر تهران واقع شده است و به امور متقاضیان وقت سفارت فرانسه رسیدگی می کند. این مرکز به جز روزهای جمعه و شنبه از ساعت 08:00 صبح الی 17:00 عصر فعال می باشند. متقاضیانی که وقت سفارت فرانسه را به صورت آنلاین رزرو کرده باشند، در وقت مقرر به این مرکز مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم برای انجام امور انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک و انجام مصاحبه اقدام می کنند.

اگر می خواهید مراحل وقت سفارت فرانسه را بدون اتلاف وقت و کاملا مطمئن و بدون هیچ گونه نقصی طی کنید و وقت سفارت فرانسه در سریع ترین زمان ممکن برای شما رزرو شود، با کارشناسان حرفه ای و مجرب آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی تماس بگیرید. این کارشناسان به تمامی مراحل انجام کار تسلط فوق العاده ای دارند و می توانند در این زمینه به شما خدمات شایانی ارائه دهند. امکان مراجعه حضوری شما به شعب تهران و کرج رویای زندگی نیز فراهم است.

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

مراحل تعیین وقت سفارت فرانسه  Vfs

برای تعیین وقت سفارت فرانسه باید مراحل زیر را طی کنید.

مشخص کردن نوع ویزا

در قدم اول باید به وب‌سایت رسمی FRANCE-VISAS و درخواست ویزا دهید. برای این منظور لازم است تا نوع ویزای درخواستی فرانسه خود را مشخص نمایید. پس از تعیین نوع ویزای درخواستی خود می توانید به مرحله بعد بروید.

تکمیل فرم تقاضای ویزای فرانسه به صورت آنلاین

پس از تعیین نوع ویزا در وب سایت رسمی سفارت فرانسه، نوبت به تکمیل فرم وقت سفارت فرانسه می رسد. شما باید اطلاعات مورد نیاز در این فرم را به صورت آنلاین و با دقت زیاد تکمیل نمایید. در هنگام تکمیل این فرم دقت داشته باشید تا اطلاعات درخواستی اشتباه وارد نشود چون هر گونه تناقض در اطلاعات فرم درخواست و مدارک تحویلی شما به سفارت موجب مشکلات بعدی و ریجکت ویزای شما می گردد. در این مرحله یک حساب کاربری بر روی وب سایت برای خود ایجاد خواهید کرد.

رزرو کردن قرار ملاقات سفارت فرانسه

پس از تکمیل نهایی فرم درخواست وقت سفارت فرانسه و ایجاد حساب کاربری، باید یک مرکز درخواست ویزا را انتخاب نموده و یک قرار وقت سفارت فرانسه رزرو کنید تا سایر مراحل ویزای فرانسه را به انجام برسانید. پس از رزرو تایید وقت سفارت فرانسه، یک ایمیل تایید قرار و نامه تایید وقت ملاقات را دریافت می کنید که پرینت این نامه در هنگام مراجعه به کنسولگری فرانسه ضروری است.

تحویل مدارک لازم به مرکز تحویل مدارک ویزای فرانسه

پس از آن که مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه و تشکیل پرونده ویزای فرانسه شما به صورت آنلاین انجام شد، در وقت مقرر باید مدارک لازم را  به مرکز تحویل مدارک ویزا که در ایران کارگزاری VFS Global است، تحویل دهید. در روز وقت ملاقات، علاوه بر تحویل مدارک از شما اطلاعات بیومتریک شامل انگشت نگاری، عکس و سایر موارد انجام می شود.

پرداخت هزینه درخواست ویزا

در صورتی که پرداخت آنلاین هزینه های خدمات در دسترس نباشد، در هنگام مراجعه حضوری می تواند هزینه های خدمات و ویزای فرانسه را به کارگزاری VFS Global تحویل دهید.

پیگیری تقاضای ویزای فرانسه

پس از حضور در وقت سفارت فرانسه و تکمیل مراحل تحویل مدارک و اطلاعات بیومتریک، می توانید درخواست ویزای خود را از طریق وب‌سایت رسمی FRANCE-VISAS با استفاده از شماره موجود در فاکتور، رسید صادر شده توسط مرکز درخواست ویزا و نام خانوادگی خود به صورت آنلاین پیگیری نمایید.

خدمات مشابه