رویای زندگی
0 -021
وقت سفارت ایتالیا
پرچم ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

Italian embassy time

Making an appointment with the Italian Embassy

کشور ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که سالانه نمایشگاه های زیادی در آن برگزار می شود. به علاوه جاذبه های گردشگری ایتالیا گردشگران بسیاری را از کشورهای مختلف دنیا مجاب می کند تا برای گردشگری و تفریح و بازدید از این جاذبه های شگفت انگیز به ایتالیا سفر کنند. در ایران نیز سالانه افراد زیادی با اهداف گوناگون از جمله توریستی، تحصیلی، رویدادهای نمایشگاهی یا همایش علمی، کار و زندگی و سایر اهداف برای سفر به ایتالیا اقدام می کنند.

برای سفر به ایتالیا نیاز به ویزا است و برای آن که ویزا بگیرید در ابتدا باید وقت سفارت ایتالیا را رزرو کنید. اخذ وقت سفارت ایتالیا با توجه به محدودیت ها و پذیرش اندک سفارت ایتالیا به منظور صدور ویزا گاه کار بسیار مشکلی است. اخذ وقت سفارت به منظور تحویل دادن مدارک لازم برای ویزا و همچنین ثبت مراحل انگشت نگاری و اطلاعات بیومتریک و مصاحبه (در صورت لزوم) می باشد. از 25 تیرماه 1402 شرکت ویزامتریک (رهیاب گذر آرتا)، مسئولیت تعیین وقت سفارت ایتالیا و بررسی درخواست ویزای متقاضیان را به عنوان مرجع رسمی و قانونی از طرف سفارت ایتالیا بر عهده گرفت.

اگر در اخذ وقت سغارت ایتالیا دچار مشکل شده اید یا نگران هستید که مراحل تعیین وقت سفارت و آماده سازی مدارک لازم را به صورت کامل انجام ندهید، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان زبده آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی بهره مند شوید. این کارشناسان حرفه ای وقت سفارت ایتالیا تضمینی را برای شما در سریع ترین زمان ممکن رزرو می کنند. کافی است با این کارشناسان مجرب تماس بگیرید یا به شعب تهران و کرج این آژانس مراجعه حضوری داشته باشید.

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

وقت سفارت ایتالیا ویزامتریک

در گذشته و از سال 2008 پروسه رزرو وقت سفارت ایتالیا در شرکت CKGS طی می شد ولی بر اساس تصمیماتی که سفارت ایتالیا اتخاذ کرد، این فرآیند به  شرکت ویزامتریک منتقل شد. تمامی امور مربوط به گرفتن ویزای ایتالیا شامل تعیین وقت سفارت ایتالیا، تحویل مدارک مورد نیاز و بررسی مدارک، مراحل انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک در کارگزاری ویزامتریک صورت می گیرد. این امر سبب شده تا پروسه تعیین وقت سفارت ایتالی و بررسی مدارک کوتاه تر شده و با سرعت بیشتری پیش رود.

اگر قصد گرفتن وقت سفارت ایتالیا دارید، باید در ابتدا مبلغ 1 میلیون و 700 هزار تومان به حساب شرکت ویزامتریک واریز کنید. سپس پس از 24 ساعت امکان ورود به سایت و ثبت درخواست وقت سفارت ایتالیا برای شما ایجاد می شود. به این نکته توجه داشته باشید که این مبلغ پس از حضور در موعد مقرر و انجام مراحل تحویل مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک به شما بازگردانده می شود. برای ویزای توریستی، تجاری و دیدار با خانواده نیازی به مصاحبه نخواهید داشت و با حضور در کارگزاری ویزامتریک و تحویل مدارک لازم، اطلاعات بیومتریک از شما گرفته می شود و سپس مدارک پس از بررسی، به منظور صدور ویزا یا ریجکت ویزا به سفارت ایتالیا ارسال می شوند. پس باید بر روی تهیه مدارک به شیوه صحیح، دقت فراوانی کنید.

انواع وقت سفارت ایتالیا

انواع وقت سفارت ایتالیا کدامند؟

انواع وقت سفارت ایتالیا به وقت معمولی یا عادی، وقت وی آی پی و وقت فوری تقسیم بندی می شوند. وقت عادی که به پروسه رسمی و معمول رزرو وقت سفارت ایتالیا گفته می شود. وقت وی آی پی سفارت ایتالیا همانند وقت عادی است تنها با این تفاوت که در صف نخواهید ماند و به سرعت به مدارک شما رسیدگی می شود. در وقت وی آی پی شما باید هزینه بیشتری بپردازید ولی در عوض در زمان کوتاه تری به شما وقت سفارت تخصیص داده و در سالن تشریفات همراه با پذیرایی و با فتوکپی رایگان به همراه سرویس اطلاع رسانی پیامکی به امور درخواست ویزای شما رسیدگی می شود.

در وقت فوری نیز به دلایل خاصی مانند به اتمام رسیدن زمان دعوتنامه یا مسایل پزشکی و شرکت در رویداد علمی و پژوهشی می توان تقاضای وقت فوری نمود.

مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا

تعیین وقت سفارت ایتالیا به صورت مراجعه حضوری امکان پذیر نیست و تنها از طریق دو کانال رسمی و به صورت آنلاین امکان پذیر است.

  • از طریق وب سایت کنسولگری ایتالیا در تهران
  • از طریق وب سایت کارگزاری ویزامتریک

اگر بخواهید از طریق وب سایت کنسولگری ایتالیا در تهران وقت سفارت ایتالیا بگیرید، ممکن است زمان زیادی در نوبت بمانید و تعیین وقت سفارت با دشواری مواجه شود. شرکت ویزامتریک نماینده رسمی سفارت ایتالیا در تهران است که روند کار را کوتاه تر کرده واز طریق سایت وقت سفارت ایتالیا در ویزامتریک می توانید درخواست وقت سفارت ایتالیا را ثبت نمایید. از طریق وب سایت ویزامتریک در ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و سپس با تعیین نوع ویزای درخواستی و ثبت اطلاعات مورد نیاز، برای وقت سفارت اقدام کنید. از طریق ویزامتریک می توان برای ویزاهای توریستی، تجاری، تحصیلی یا تحقیقاتی-پژوهشی کوتاه مدت درخواست وقت سفارت را ثبت کرد.

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا

آیا می دانید نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا چگونه است؟ به منظور تعیین وقت سفارت ایتالیا باید یک روز کاری قبل، وجه مورد نیاز برای ویزاهای توریستی، تحصیلی، کاری و تایید مدارک را به حساب شرکت ویزامتریک واریز نموده و یک روز بعد با مراجعه به وب سایت این شرکت به صورت آنلاین درخواست وقت سفارت را طبق مراحلی که پیش تر بیان شد، ثبت نمایید.

اگر وجه واریزی را به صورت حواله بانکی پرداخت نموده اید باید فیش آن را به ایمیل شرکت ویزامتریک ارسال کنید. ولی اگر مبلغ را با موبایل بانک یا کارت پرداخت کرده اید باید شماره کارت و تاریخ واریز را در سایت ویزامتریک وارد کنید. واریز وجه به صورت کارت به کارت موجب آسان شدن تعیین وقت سفارت  خواهد شد.

هزینه تعیین وقت سفارت ایتالیا

هزینه خرید وقت سفارت ایتالیا باید به صورت نقدی و به شکل یورو پرداخت گردد. هزینه ویزای شینگن برای بزرگسالان 80 یورو و هزینه ویزای ملی 113 یورو می باشد. هزینه ویزای شینگن برای کودکان 6 تا 12 سال 40 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است. برای انجام خدمات شرکت ویزامتریک نیز 32 یورو، برای تکمیل نقصی مدارک 16 یورو، به منظور هزینه پست مدارک حدود 11 یورو، برای تماس تلفنی 1 یورو و به منظور سرویس کمک رسانی نیز 35 یورو باید پرداخته شود.

خدمات مشابه