رویای زندگی
0 -021
وقت سفارت ایتالیا
پرچم ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

Italian embassy time

Making an appointment with the Italian Embassy

کشور ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که سالانه نمایشگاه های زیادی در آن برگزار می شود. به علاوه جاذبه های گردشگری ایتالیا گردشگران بسیاری را از کشورهای مختلف دنیا مجاب می کند تا برای گردشگری و تفریح و بازدید از این جاذبه های شگفت انگیز به ایتالیا سفر کنند. در ایران نیز سالانه افراد زیادی با اهداف گوناگون از جمله توریستی، تحصیلی، رویدادهای نمایشگاهی یا همایش علمی، کار و زندگی و سایر اهداف برای سفر به ایتالیا اقدام می کنند.

برای سفر به ایتالیا نیاز به ویزا است و برای آن که ویزا بگیرید در ابتدا باید وقت سفارت ایتالیا را رزرو کنید. اخذ وقت سفارت ایتالیا با توجه به محدودیت ها و پذیرش اندک سفارت ایتالیا به منظور صدور ویزا گاه کار بسیار مشکلی است. اخذ وقت سفارت به منظور تحویل دادن مدارک لازم برای ویزا و همچنین ثبت مراحل انگشت نگاری و اطلاعات بیومتریک و مصاحبه (در صورت لزوم) می باشد. از 25 تیرماه 1402 شرکت ویزامتریک (رهیاب گذر آرتا)، مسئولیت تعیین وقت سفارت ایتالیا و بررسی درخواست ویزای متقاضیان را به عنوان مرجع رسمی و قانونی از طرف سفارت ایتالیا بر عهده گرفت.

اگر در اخذ وقت سغارت ایتالیا دچار مشکل شده اید یا نگران هستید که مراحل تعیین وقت سفارت و آماده سازی مدارک لازم را به صورت کامل انجام ندهید، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان زبده آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی بهره مند شوید. این کارشناسان حرفه ای وقت سفارت ایتالیا تضمینی را برای شما در سریع ترین زمان ممکن رزرو می کنند. کافی است با این کارشناسان مجرب تماس بگیرید یا به شعب تهران و کرج این آژانس مراجعه حضوری داشته باشید.

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

وقت سفارت ایتالیا ویزامتریک

در گذشته و از سال 2008 پروسه رزرو وقت سفارت ایتالیا در شرکت CKGS طی می شد ولی بر اساس تصمیماتی که سفارت ایتالیا اتخاذ کرد، این فرآیند به  شرکت ویزامتریک منتقل شد. تمامی امور مربوط به گرفتن ویزای ایتالیا شامل تعیین وقت سفارت ایتالیا، تحویل مدارک مورد نیاز و بررسی مدارک، مراحل انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک در کارگزاری ویزامتریک صورت می گیرد. این امر سبب شده تا پروسه تعیین وقت سفارت ایتالی و بررسی مدارک کوتاه تر شده و با سرعت بیشتری پیش رود.

اگر قصد گرفتن وقت سفارت ایتالیا دارید، باید در ابتدا مبلغ 1 میلیون و 700 هزار تومان به حساب شرکت ویزامتریک واریز کنید. سپس پس از 24 ساعت امکان ورود به سایت و ثبت درخواست وقت سفارت ایتالیا برای شما ایجاد می شود. به این نکته توجه داشته باشید که این مبلغ پس از حضور در موعد مقرر و انجام مراحل تحویل مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک به شما بازگردانده می شود. برای ویزای توریستی، تجاری و دیدار با خانواده نیازی به مصاحبه نخواهید داشت و با حضور در کارگزاری ویزامتریک و تحویل مدارک لازم، اطلاعات بیومتریک از شما گرفته می شود و سپس مدارک پس از بررسی، به منظور صدور ویزا یا ریجکت ویزا به سفارت ایتالیا ارسال می شوند. پس باید بر روی تهیه مدارک به شیوه صحیح، دقت فراوانی کنید.

انواع وقت سفارت ایتالیا

انواع وقت سفارت ایتالیا کدامند؟

انواع وقت سفارت ایتالیا به وقت معمولی یا عادی، وقت وی آی پی و وقت فوری تقسیم بندی می شوند. وقت عادی که به پروسه رسمی و معمول رزرو وقت سفارت ایتالیا گفته می شود. وقت وی آی پی سفارت ایتالیا همانند وقت عادی است تنها با این تفاوت که در صف نخواهید ماند و به سرعت به مدارک شما رسیدگی می شود. در وقت وی آی پی شما باید هزینه بیشتری بپردازید ولی در عوض در زمان کوتاه تری به شما وقت سفارت تخصیص داده و در سالن تشریفات همراه با پذیرایی و با فتوکپی رایگان به همراه سرویس اطلاع رسانی پیامکی به امور درخواست ویزای شما رسیدگی می شود.

در وقت فوری نیز به دلایل خاصی مانند به اتمام رسیدن زمان دعوتنامه یا مسایل پزشکی و شرکت در رویداد علمی و پژوهشی می توان تقاضای وقت فوری نمود.

خدمات مشابه