رویای زندگی
0 -021
پرچم آمریکا

وقت سفارت آمریکا

گرفتن وقت سفارت آمریکا

American Embassy time

Appointment Of USA Embassy

آمریکا را سرزمین فرصت ها نامگذاری کرده اند، بنابراین سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا عزم مهاجرت به این کشور را می کنند. در ایران نیز بسیاری از افراد علاقه دارند تا برای تحصیل، کار و زندگی به این کشور مهاجرت کنند یا برای مقاصد توریستی، ویزای توریستی بگیرند. با توجه به روابط سیاسی فی مابین دو کشور، آمریکا در ایران سفارت خانه ندارد و متقاضیان ویزای آمریکا برای وقت سفارت آمریکا باید به کشورهای واسط نظیر ترکیه، امارات متحده عربی و ارمنستان سفر کنند.

برای دریافت ویزای آمریکا باید در ابتدا تقاضای وقت سفارت آمریکا را ثبت نمایید و با مدارک تعیین شده به منظور تحویل مدارک، ثبت اطلاعات بیومتریک و سایر مراحل دیگر به سفارت خانه آمریکا در یکی از کشورهای واسط مراجعه کنید.

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا

به منظور گرفتن وقت سفارت آمریکا باید در ابتدا به سایت رسمی سفارت آمریکا مراجعه نموده و با تعیین نوع ویزای خود درخواست خود را ثبت نمایید. اگر درخواست شما ویزای غیر مهاجرتی باشد باید درخواست DS-160 را پر کنید و اگر می خواهید درخواست ویزای مهاجرتی باید نسبت به تکمیل نمودن فرم DS-260 به صورت آنلاین اقدام کنید.

برای تکمیل نمودن فرم های درخواست به صورت آنلاین باید دقت کنید تا مطالب وارده بدون تناقض و هر گونه نقصی باشد چون بعدا در صورت بروز تناقض بین اطلاعات وارده و مدارک و اسناد تحویلی به سفارت آمریکا با مشکل ریجکت ویزا مواجه خواهید شد. پس از ثبت اطلاعات، ساخت حساب کاربری و تکمیل فرآیند بازگشت مدارک از طریق شرکت پستی یا پیکاپ ویزا، نوبت به پرداخت هزینه به صورت آنلاین می باشد.

توجه داشته باشید که این هزینه قابل استرداد نیست و بر اساس نوع ویزای درخواستی متفاوت است. پس از پرداخت هزینه، بر اساس جدول زمانی ارائه شده و به صورت آنلاین، وقت سفارت آمریکا را رزرو خواهید کرد. در پایان یک برگه برایتان صادر می شود که برای ارائه در روز وقت سفارت آمریکا ضروری است.  اگر در فرآیند ثبت درخواست وقت سفارت آمریکا دچار سردرگمی شده اید یا نگران هر گونه نقص و ریجکت ویزای خود هستید، کار را به آژانس گردشگری و مسافرتی رویای زندگی بسپارید.

کارشناسان زبده این آژانس صدها پرونده موفق اخذ ویزای آمریکا در کارنامه دارند و تمامی مراحل را با موفقیت طی می کنند. با رویای زندگی تمامی مراحل اخذ وقت سفارت آمریکا را با خیالی آسوده طی کنید. کافی است با کارشناسان حرفه ای این آژانس تماس بگیرید یا به شعب تهران و کرج این آژانس مسافرتی مراجعه حضوری داشته باشید.

نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا

نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا

در نمای کلی می توان نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا را اینگونه بیان کرد:

 • ثبت آنلاین درخواست وقت سفارت آمریکا در وب سایت سفارت آمریکا
 • تکمیل فرم مربوط به نوع ویزا و وارد کردن سایر اطلاعات شخصی به صورت آنلاین
 • پرداخت هزینه آنلاین برای تعیین وقت سفارت آمریکا و ثبت اطلاعات بیومتریک
 • تعیین وقت مناسب بر اساس جدول زمانی ارائه شده

به این نکته توجه کنید که فرم درخواست ویزا باید به زبان انگلیسی تکمیل شود تا سفارت آمریکا به اطلاعات فرد متقاضی دسترسی مناسبی داشته باشد. همچنین بر اساس میزان ترافیک متقاضیان، زمان وقت ملاقات تعیین می شود و ممکن است از چند هفته تا چند ماه به طول انجامد.

هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا

هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا بر اساس نوع ویزای درخواستی شما متفاوت خواهد بود. این هزینه در هنگام خرید وقت سفارت آمریکا به صورت آنلاین باید پرداخت شود وگرنه هیچ وقتی برای حضور شما در سفارت آمریکا و تحویل مدارک ویزا و مراحل انگشت نگاری برای شما تعیین نمی گردد. همچنین این هزینه به شما استرداد نخواهد شد. این هزینه از 185 دلار برای ویزاهای تحصیلی آغاز می شود و تا 530 دلار برای ویزای خانوادگی IR۱ و CR۱ افزایش می یابد. جالب است بدانید حدود 185 نوع ویزای آمریکا وجود دارد.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا

برای دریافت وقت سفارت آمریکا باید مدارک زیر را آماده کنید:

 • فرم پر شده درخواست ویزا (DS-160 یا DS-260) بر اساس نوع ویزای غیر مهاجرتی یا مهاجرتی به زبان انگلیسی
 • اسکن صفحه ویزای آمریکا (درصورت اخذ ویزا در گذشته)
 • اسکن صفحه اول پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • اسکن عکس تمام رخ 5*5 رنگی جدید با پس زمینه سفید
 • آدرس ایمیل و شماره تلفن معتبر

مدارک لازم هنگام حضور در سفارت آمریکا

زمانی که وقت سفارت آمریکا برای شما تعیین شد باید نسبت به آماده سازی مدارک زیر جهت تحویل به سفارت اقدام کنید:

 • تاییدیه تعیین وقت سفارت آمریکا و واریزی سفارت
 • مدارک شغلی شامل جواز کسب، پروانه بهره برداری و کارت بازرگانی، ترجمه روزنامه رسمی و آخرین تغییرات شرکت، گواهی اشتغال به کار و حکم کارگزینی یا بازنشستگی و …
 • اصل سند ملکی، مالی و سرمایه گذاری در بورس به همراه ترجمه
 • اصل شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج، طلاق، کارت پایان خدمت یا معافیت و ترجمه آن ها
 • اصل پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و ارائه پاسپورت های گذشته
 • ارائه دعوتنامه رسمی (در صورت وجود) و پر کردن فرم ۱۳۴-I
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل محل اقامت
 • دو قطعه عکس 5*5 تمام رخ رنگی جدید با پس زمینه رنگی
 • نامه رسمی تمکن مالی به زبان انگلیسی (پرینت 6 ماهه حساب بانکی به لاتین)
 • متقاضیانF1: این متقاضیان باید فرم I-20، مدارک تحصیلی و SEVIS Fee Payment Confirmation را به سفارت تحویل دهند.
 • متقاضیان J1 : این متقاضیان باید فرم DS-2019، SEVIS Fee Payment Confirmation را به سفارت تحویل دهند.

تعیین وقت سفارت آمریکا چقدر طول می کشد؟

یکی از عواملی که در میزان زمان انتظار برای رزرو وقت سفارت آمریکا دخیل است، میزان ترافیک متقاضیان وقت سفارت است. چون میزان پذیرش هر کنسولگری محدود است و بر اساس شلوغی یا خلوتی ممکن است این زمان تغییر کند. همچنین نوع ویزای درخواستی نیز بر زمان تعیین وقت سفارت موثر است. به عنوان مثال ویزای توریستی و تحصیلی مشمول زمان کوتاه تری می شوند.

خدمات مشابه