رویای زندگی
0 -021

وان ترکیه

تور وان ترکیه

Van-Türkiye

Türkiye Van Tour

شهر وان شهری تاریخی در ترکیه است و دارای ترکیبی از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی است که سالانه گردشگران زیادی از کشور ایران به این شهر سفر می کنند. امروزه شهر وان یک شهر زنده و پر جنب و جوش است و جمعیتی حدود 600 هزار نفر دارد.

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

صفر تا صد تور وان ترکیه/آشنایی با شهر وان

شهر وان پایتخت استان وان در کشور ترکیه می باشد و در منطقه ای به نام آناتولی شرقی واقع شده و بزرگ ترین شهر در ناحیه شرق ترکیه به شمار می رود. شهر وان از شمال و غرب به دریاچه وان، از شرق به کوه های مرتفع سیاه کوه و ارک و از جنوب به کوه آرتوس محدود می شود. این شهر در ساحل شرقی دریاچه وان و در شرق استان وان واقع گردیده است. دریاچه وان یکی از جاذبه های گردشگری شهر وان محسوب می شود که بزرگ ترین دریاچه کشور ترکیه و یکی از دریاچه های اندورهیک (حوضه بسته) در جهان بوده و بعد از دریاچه ارومیه بزرگ ترین دریاچه خاورمیانه است. شهر وان شهری تاریخی در ترکیه است و دارای ترکیبی از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی است که سالانه گردشگران زیادی از کشور ایران به این شهر سفر می کنند. امروزه شهر وان یک شهر زنده و پر جنب و جوش است و جمعیتی حدود 600 هزار نفر دارد. اکثر جمعیت شهر وان را کردها تشکیل می دهند. مردم شهر وان مردمی خون گرم و مهمان نواز هستند و بیشتر آن ها برای انجام امور روزمره و اداری از زبان کردی و ترکی استفاده می کنند و برای کارهای رسمی از زبان ترکی بهره می برند.

تاریخچه شهر وان ترکیه

قدمت شهر وان را حدود 5 هزار سال تخمین زده اند و در هزاره اول قبل از میلاد مسیح شهری بزرگ و محل سکونت افراد بوده و در سده نهم قبل از میلاد مسیح، مرکز اصلی پادشاهی اورارتو به نام توشپا بوده است. این شهر بعدها به عنوان مرکز امپراطوری ارمنی ها تبدیل شده است. شهر وان روزگاری بخشی از قلمرو هخامنشیان نیز بوده و هنوز کتیبه های تاریخی از آن دوران در این سرزمین به جای مانده است. این سرزمین همواره محل مناقشه حکومت های مختلف بوده و بر سر فتح آن لشکرکشی هایی رخ داده است. در نیمه اول قرن پانزدهم بین امپراطوری عثمانی و امپراطوری صفوی جنگ سر گرفت و شهر وان به تصرف قوای صفوی درآمد. پس از آن در حدود 50 سال بر سر این منطقه کشمکش ادامه یافت و سرانجام در سال 1555 بین مرز ایران و عثمانی توافق شد و شهر وان جزو قلمرو عثمانی قرار گرفت. کش و قوس ها بر سر شهر وان به همین جا ختم نشد و در جریان جنگ جهانی اول در بین سال های 1916 تا 1917 این سرزمین به اشغال روس ها درآمد. این درگیری ها تا سال 1920 ادامه یافت و بارها این شهر توسط ترک ها پس گرفته شد و مجددا روس ها آن را فتح کردند. در جریان این درگیری ها نسل کشی وحشتناکی بر علیه ارامنه ساکن در این منطقه توسط ترک ها رخ داد و در این جریان حدود 55 هزار نفر از ارامنه کشته شدند. در سال 1920 بالاخره شهر وان به ترکیه بازگشت در حالی که خرابی های ناشی از جنگ در این منطقه فراوان و مشهود بود. شهر وان در یک قرن اخیر از هرگونه تجاوز ایمن ماند و به تدریج مورد بازسازی قرار گرفت تا به صورت شهر زیبای وان امروزی درآمد و به محلی برای گردشگری و حضور توریست ها مبدل شد.

فاصله زمینی شهر وان ترکیه تا مرز ایران چقدر است؟

در سال های اخیر کشور ترکیه یکی از مقاصد جذاب گردشگری در بین ایرانیان مبدل شده که سالانه تعداد بی شماری از ایرانیان برای اهداف گردشگری و توریستی یا اهداف تجاری و بازرگانی به این کشور زیبا و همسایه سفر می کنند. از جمله شهرهای معروف ترکیه، استانبول، آنکارا و آنتالیا است که شهرهای زیبای کشور ترکیه به شمار می روند و توانسته ایرانیان بسیاری را برای گردشگری و همچنین سرمایه گذاری جذب نمایند. شهر وان ترکیه نیز به دلیل آن که با استان آذربایجان غربی در ایران هم مرز است و فاصله کوتاهی به صورت زمینی با مرز ایران دارد و به صورت زمینی نیز می توان به آن سفر کرد ، در چند سال اخیر به یکی از مقاصد محبوب و جذاب گردشگری و توریستی برای ایرانیان تبدیل شده است. بسیاری از ایرانیان با قطار، اتوبوس یا خودروی شخصی به شهر وان ترکیه سفر می کنند.

مرزهای زمینی مشترک شهر وان ترکیه با ایران

اگر بخواهید به صورت زمینی به شهر وان ترکیه بروید، سه مرز زمینی مشترک شما را به این شهر خواهد رساند.

مرز رازی

مرز رازی در شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی واقع شده است که به دلیل آن که کوتاه ترین مسیر تا شهر وان ترکیه را دارد به محبوب ترین پایانه مرزی تبدیل شده است. مرز رازی در فاصله 60 کیلومتری شهر ارومیه قرار دارد و از مرز رازی تا شهر وان ترکیه تنها 102 کیلومتر فاصله است. این مرز در شهر ترکیه به نام «کاپیکوی» نامیده می شود و یکی از شلوغ ترین مرزهای زمینی برای سفر به وان محسوب می شود. اگر قصد دارید از این مرز به شهر وان بروید باید به این موضوع دقت کنید که مرز رازی شبانه روزی نیست و در ساعت 17 بسته می شود لذا باید حتما چند ساعت قبل از بسته شدن مرز خود را به آن جا برسانید.

مرز سرو

دومین مرز زمینی برای سفر به وان، مرز سرو است که در ترکیه با نام «آسندره» شناخته می شود. این مرز به صورت 24 ساعته فعال است و در 40 کیلومتری شهر ارومیه قرار دارد. از این مرز تا شهر وان ترکیه 230 کیلومتر فاصله است و به دلیل آن که مسیر مرز تا وان در خاک ترکیه مسیری کوهستانی و پر پیچ و خم است، جزو خلوت ترین پایانه های مرزی به شمار می رود. در مسیر مرز سرو تا شهر وان، شهر کوچکی نیز وجود دارد که Yüksekova نام دارد.

مرز بازرگان

سومین و آخرین مرز زمینی مشترک برای سفر به شهر وان ترکیه، مرز مشهور و ترانزیتی بازرگان است که این مرز نیز به صورت شبانه روزی به مسافران خدمات می دهد. در ترکیه این مرز به نام «گورباغ» شناخته می شود. این مرز که در شمال استان آذربایجان غربی قرار گرفته تا شهر وان ترکیه حدود 200 کیلومتر فاصله دارد. در مسیر مرز بازرگان تا شهر وان نیز شهرهای کوچک و متعددی قرار گرفته است.

فرهنگ مردم وان ترکیه

اکثر مردم شهر وان ترکیه کردنشین و مسلمان هستند و فرهنگ سنتی آمیخته با مدرنیته دارند. این شهر مردمی مذهبی، خونگرم  و مهمان نواز دارد. پوشش مردم شهر وان لباس محلی کردی است و اکثر زنان این منطقه با حجاب هستند. گردشگران در  این شهر همانند سایر شهرهای ترکیه از نظر پوشش و تفریح آزادند.

شهر وان، پایتخت صبحانه ترکیه

مردم شهر وان به وعده صبحانه اهمیت بسیار زیادی می دهند و آن را به عنوان مهم ترین وعده غذایی خود در نظر می گیرند تا جایی که شهر وان به عنوان پایتخت صبحانه ترکیه معروف شده است. گاهی اوقات اعضای خانواده و یا دوستان برای ساعت ها در میز صبحانه دور هم جمع شده و با یکدیگر تعریف می کنند. در شهر وان خیابانی به نام Kahvaltıcılar Çarşısı یا «بازار صبحانه» وجود دارد که رستوران های متعددی در آن با صبحانه های مفصلی از گردشگران پذیرایی می کنند. این سنت به قدری در شهر وان ترکیه و بین گردشگران محبوب شده است که رستوران هایی برای پذیرایی صبحانه در دیگر شهرهای ترکیه مانند استانبول و آنکارا نیز افتتاح شده است. اما همچنان سنت دیرینه صبحانه در شهر وان با استفاده از مواد غذایی ارگانیک و بومی کشاورزان این منطقه از جذابیت زیادی برای گردشگران برخوردار است.

چرا به تور وان ترکیه برویم؟

یکی از ارزان ترین تورهای خارجی است

تور وان همواره یکی از اقتصادی ترین تورهای خارجی برای ایرانیان محسوب می شود. با توجه به اینکه امکان سفر زمینی به وان ترکیه وجود دارد و این سفر نسبت به سفر هوایی از هزینه کمتری برخوردار است، این تور بسیار مقرون به صرفه است. ضمن آنکه هزینه های جانبی مانند غذا و محل اقامت نیز در این شهر ترکیه نسبت به سایر شهرهای آن مناسب تر است و تقریبا هزینه هایی نزدیک به ایران دارد.

تور وان به ویزا نیاز ندارد

طبق معاهده ای که بین دولت ایران و دولت ترکیه صورت گرفته، سفر به شهر وان ترکیه بدون ویزا انجام می شود و تنها با به همراه داشتن گذرنامه معتبر که حداقل 6 ماه از زمان اعتبار آن باقی مانده باشد می توانید به تور وان ترکیه بروید. این سفر شما که با هدف توریستی و گردشگری صورت می گیرد می تواند تا 3 ماه ادامه داشته باشد.

جاذبه های گردشگری جذاب دارد

وجود جاذبه های گردشگری فراوان در شهر وان ترکیه، تور وان را بسیار جذاب کرده است. انواع متعددی از جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار زیبا و چشم نواز در شهر وان ترکیه وجود دارد. وجود این جاذبه های طبیعی و تاریخی مسلما تور وان ترکیه را برای شما به یک تجربه زیبا و ماندگار مبدل می سازد. در ادامه به تعدادی از جاذبه های گردشگری وان ترکیه اشاره می کنیم.

مسافت کوتاهی دارد

همان طور که اشاره شد، شهر وان ترکیه دارای مسافت کوتاهی تا مرز ایران است و تنها با حدود 2 الی 3 ساعت از مرز می توانید به شهر وان ترکیه برسید.

یک مرکز خرید عالی است

در شهر وان ترکیه بازارها و مراکز خرید متعددی وجود دارد که جاذبه زیادی برای گردشگران ایجاد کرده است. بسیاری از برندهای معروف ترکی و بین المللی در این بازارها، مرکز فروش دارند و گردشگران بسیاری برای خرید اجناس گوناگون خصوصا انواع پوشاک و سوغاتی های سنتی به این مراکز خرید مراجعه می کنند. در ادامه در مورد این مراکز خرید بیشتر توضیح می دهیم.

جاذبه های گردشگری شهر وان

شهر وان ترکیه با توجه به قدمت و تاریخ غنی که دارد دارای جاذبه های گردشگری تاریخی بی شماری است. بسیاری از آثار باستانی و خرابه های ناشی از دوران های مختلف تاریخی در این شهر باقی مانده است و اکنون به مکانی برای بازدید گردشگران تبدیل شده است. در کنار این جاذبه های تاریخی، جاذبه های طبیعی وان نیز بی نظیر است و برای گردشگران آرامش و جذابیت فوق العاده ای ایجاد می کند. در ادامه به تعدادی از این جاذبه های گردشگری اشاره می کنیم.

دریاچه وان

همانطور که پیشتر اشاره شد دریاچه وان بزرگ ترین دریاچه طبیعی کشور ترکیه است و دارای زیبایی های بی نظیری است که به نماد شهر وان ترکیه مبدل شده است. آب این دریاچه به وجود املاح فراوان به رنگ آبی پر رنگ بوده و به دلیل شوری آب آن، برای کشاورزی و شرب مناسب نیست و  تنها یک گونه ماهی می تواند در آن زندگی کند. طول این دریاچه 120 کیلومتر و پهنای آن 80 کیلومتر است و دارای میانگین عمق 171 متر می باشد.  قایق سواری، شنا و ماهی گیری از جمله تفریحات در ساحل این دریاچه زیبا و خیره کننده است. اگر به این دریاچه رفتید، حتما ماهی کباب های کنار دریاچه را از دست ندهید.

کلیسای آکدامار یا کلیسای ارمنی صلیب مقدس

یکی از مهم ترین بناهای تاریخی و باستانی ترکیه کلیسای آکدامار است که بر روی جزیره آکدامار واقع شده است. این جزیره در فاصله 3 کیلومتری ساحل دریاچه وان واقع شده که علاوه بر این کلیسای تاریخی، دارای طبیعتی زیبا و یک چشمه جوشان است و گردشگران از طریق کشتی و گذر از دریاچه به این جزیره می آیند. کلیسای آکدامار دارای ارزش فرهنگی و باستان شناسی زیادی است و قدمت آن مربوط به قرن 10 میلادی است. این کلیسا در سال 2005 مورد بازسازی قرار گرفته و روزانه تعداد زیادی از گردشگران از این کلیسای زیبا و طبیعت آرامش بخش و شگفت آور این جزیره بازدید می کنند.

قلعه وان

قلعه وان یکی از بزرگ ترین بناهای تاریخی به جای مانده از دوران پادشاهی اورارتویی می باشد که بر فراز یک تپه در قسمت شرقی دریاچه وان قرار گرفته و به قرن 7 تا 9 پیش از میلاد باز می گردد. از این قلعه تاریخی ستون های عظیم و دیوارهای سر به فلک کشیده که از سنگ بازالت و آجرهای گلی ساخته شده، وجود دارد و محلی برای بازدید گردشگران به شمار می رود.

کتیبه خشایارشاه پارسی در وان

در نزدیکی قلعه تاریخی وان، سنگ نوشته ای از دوران خشایارشاه پارسی وجود دارد. این کتیبه به 3 زبان پارسی باستان، عیلامی و بابلی بر روی یک صخره ای صاف در ارتفاع 20 متری حکاکی شده است و در ابتدای آن به ستایش خدای یگانه پرداخته است. این کتیبه به دستور داریوش بزرگ ساخته شده و در زمان خشایارشاه تکمیل شده است. این کتیبه بی نظیر قدمتی 2500 ساله دارد و بسیار خوب و سالم باقی مانده و یکی از بی نظیرترین آثار ایرانی است که در خارج از مرزهای ایران قرار دارد.

خانه گربه وان

گربه های وان یکی از مشهورترین گربه های جهان است و یکی از جاذبه های گردشگری و عامل شهرت جهانی شهر وان ترکیه به واسطه وجود گربه های سفید و پشمالویی است که یکی از چشمانشان آبی و دیگری کهربایی است. این گربه ها در آب دریاچه شنا می کنند و دوست دارند با مردم معاشرت کنند. از گذشته مردم شهر وان این گربه ها را که در اطراف دریاچه وان زندگی می کردند نشانه الهی می دانستند و برای آن ها ارزش و احترام خاصی قائل بودند. هم اکنون به منظور حفظ نژاد این گربه خاص یک مرکزی با نام خانه گربه وان تاسیس شده که این گربه ها در آن نگهداری و تکثیر می شوند و گردشگران برای دیدن این گربه ها به این مرکز مراجعه می کنند. در کنار خانه گربه وان، یک مرکز فروشگاهی نیز دایر شده تا بتوانید سوغاتی با طرح و نقش این گربه های زیبا و عجیب به یادگار ببرید.

موزه وان

یکی از موزه های قدیمی شهر وان ترکیه، موزه وان است که در سال 1970 میلادی تاسیس شده و دارای دو سالن باستان شناسی و قوم نگاری می باشد. در این موزه آثار باستانی بسیار زیبا و جذاب از جمله دو سنگ قبر به شکل قوچ به قدمت دوران آق قویونلوها و قراقویونلوها ، طلا و جواهرات اورارتویی، آثار برنزی و ظروف سفالی و سرامیکی، انواع نسخ خطی و سکه های باستانی نگهداری می شود که می توانید از آن ها دیدن کنید.

آبشار مرادیه

آبشار مرادیه در 88 کیلومتری شهر وان قرار گرفته که از نقاط گردشگری و طبیعی محبوب این شهر به شمار می رود. این آبشار در چهار فصل سال تماشایی است و از چشم اندازهای نفس گیر و خیره کننده ای برخوردار است. برای دیدن آبشار مرادیه باید به دل طبیعت بکر بروید و از روی یک پل معلق کابلی عبور کنید. این آبشار زیبا 80 متر عرض و 6 متر ارتفاع دارد.

پارک آبی چاقداش وان

یکی از جاذبه های تفریحی معروف شهر وان پارک آبی چاقداش است که یک مجموعه پارک آبی سرپوشیده با امکانات تفریحی را برای گردشگران فراهم آورده است. در این پارک آبی بخش های مختلفی مانند استخر بزرگ با آب بهداشتی، سرسره های آبی، سونا، جکوزی در نظر گرفته شده و دارای کافی شاپ و ویتامین بار نیز می باشد.

بازارها و مراکز خرید وان

در شهر وان ترکیه مراکز خرید و تجاری متعددی ایجاد شده است و بازارهای سنتی و تاریخی در کنار پاساژهای لوکس و شیک، اجناس گوناگون و رنگارنگی را برای فروش به گردشگران ارائه کرده اند. بسیاری از افرادی که قصد دارند اجناس و خصوصا پوشاک با برندهای ترک و بین المللی خریداری کنند به این بازارها می روند و اجناس مورد علاقه خود را خریداری می کنند. یکی از مکان های مهم و جذاب برای خرید در شهر وان، خیابان جمهوریت و خیابان مارش است که اکثر مراکز خرید، رستوران ها و کافه های معروف در این خیابان ها قرار گرفته است. از جمله بازارهای معروف وان می توان به مرکز خرید وان AVM ، آیدین پریهان AVM ، مرکز خرید ترکوآز ، آتاسوی آرت وان ، وان متروپولیتن مال  و سایر مراکز خرید نام برد. برخی بازارها اجناس ارزان تری نیز دارند مانند بازار کاظم کارابکیر، بازار روس ها و بازار سنتی وان که گردشگران زیادی به این بازارها مراجعه می کنند.

بهترین زمان سفر به وان ترکیه چه موقع از سال است؟

آب و هوای شهر وان ترکیه کوهستانی است و در اواخر فصل بهار و اوایل فصل پاییز هوای بسیار مساعد و مطبوعی دارد. وان در تابستان هوایی گرم و خشک دارد.  البته بستگی دارد که برای چه اهدافی قصد دارید به وان ترکیه بروید. اگر به دنبال استفاده از ساحل و تفریحات آبی و شنا هستید، فصل بهار و فصل تابستان بهترین فرصت برای تور وان ترکیه است. اگر می خواهید در ارتفاعات وان به ورزش مفرح و جذاب اسکی بپردازید باید در فصل زمستان به این شهر توریستی سفر کنید. اگر بنا بر برنامه ریزی و هدف خود در ایام پیک قصد شرکت در تور وان را داشته باشید، قطعا قیمت ها در بالاترین حد خود هستند. ولی اگر در فصول کم گردشگر به وان ترکیه بروید تورهای ارزان تری نصیبتان خواهد شد.

به چه روش هایی می توان به تور وان رفت؟

با توجه به اینکه شهر وان ترکیه با کشور ما مرز زمینی مشترک دارد و فاصله آن از مرز ایران زیاد نیست، گزینه های متنوعی برای تور وان ترکیه وجود دارد.

تور زمینی وان ترکیه

تور زمینی وان ترکیه یکی از تورهای پرطرفدار وان است و افراد می توانند با هزینه های مناسب و ارزان تری به این سفر جذاب و ماندگار بروند. در سفر زمینی می توانید از سفر جاده ای نیز لذت ببرید. برای تور زمینی وان گزینه هایی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

تور زمینی وان با اتوبوس

یکی از مقرون به صرفه ترین و راحت ترین تورهای زمینی وان، تور با اتوبوس است که از تهران و همچنین شهرهای شمال غربی ایران صورت می گیرد. مدت زمان سفر زمینی با اتوبوس از تهران تا وان حدود 12 تا 15 ساعت متغیر خواهد بود.

تور زمینی وان با قطار

روش دیگری که برای تور وان وجود دارد این است که با قطار از تهران به تبریز بروید و سپس از تبریز به سوی وان ترکیه حرکت کنید. این روش میزان خستگی شما را کاهش می دهد. از تهران تا تبریز 13 ساعت و از تبریز تا وان حدودا 7 ساعت طول خواهد کشید.

تور زمینی وان با خودروی شخصی

در صورتی که قصد دارید با خودروی شخصی به تور وان ترکیه بروید دو راه پیش رو دارید. اول اینکه با اخذ گواهینامه بین المللی، پلاک بین المللی، کاپوتاژ و سایر اقدامات قانونی بتوانید با خودروی خود از مرز عبور کرده و به وان ترکیه بروید. راه دوم آن است که با خودروی شخصی خود به یکی از مرزهای زمینی مانند مرز رازی بروید و خودروی خود را در پارکینگ های شهر خوی یا پایانه مرزی گذاشته و با تور زمینی به وان ترکیه حرکت کنید.

تور هوایی وان

یکی از روش های تور وان، تور هوایی آن است. اگر پرواز مستقیم تا وان برقرار باشد، این مسیر حدود یک ساعت طول می کشد ولی اگر از طریق استانبول بروید، از تهران تا استانبول 2 ساعت هوایی و از استانبول تا وان نیز 2 ساعت زمینی به طول خواهد انجامید.

برای رزرو کردن تور وان ترکیه به کجا مراجعه کنیم؟

اگر قصد دارید به تور وان ترکیه بروید و علاوه بر گردش و تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری و زیبای وان ترکیه، یک خرید عالی و یک خاطره ماندگار داشته باشید، آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی بهترین و مناسب ترین تور وان ترکیه را برای شما رزرو می کند. آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی با تجربه گرانبها در زمینه برگزاری تورهای مفرح و جذاب، می تواند خاطره ای به یاد ماندگی برای شما خلق کند. با رویای زندگی تور وان ترکیه را با تورلیدرهای بی نظیر رویای زندگی تجربه کنید چرا که بهترین اماکن برای تفریح، گردشگری و جشنواره های خرید ویژه با تخفیف های عالی را در دسترس شما قرار می دهند. رویای زندگی بهترین تور وان ترکیه را با شرایط عالی و امکانات بی نظیر به شما ارئه خواهد داد.

جشنواره خرید در وان

فستیوال خرید وان هر ساله در ایام نوروز از 15 مارس تا 29 مارس برگزار می شود و برنامه های تفریحی به همراه تخفیف های ویژه برای انبوه گردشگران ایرانی که در ایام نوروز به این شهر سفر می کنند، برگزار می شود. در ایام دیگر سال نیز حراج های مناسبتی برگزار می شود مانند حراج بلک فرایدی، حراج عید فطر، حراج کریسمس که در این مناسبت ها نیز اجناس تخفیف خوبی می خورند. یکی از بهترین حراجی ها از اوایل دی ماه تا 15 دی ماه و در نیمه دوم ماه دسامبر اتفاق می افتد که به واسطه کریسمس و جشن سال نو میلادی اتفاق می افتد ولی باید دقت کنید که اگر در این ایام به وان سفر می کنید دمای هوا به شدت کاهش یافته و با زمستان سردی روبرو خواهید شد. نوع دیگری از این جشنواره ها، در حراج های فصلی اتفاق می افتد و با شروع فصل جدید، اجناس فصل قبل با تخفیف مناسب به فروش گذاشته می شود تا اجناس فصل جدید جایگزین آن ها شود. این اتفاق بیشتر برای پوشاک رخ می دهد.

معرفی 10 هتل شیک و مناسب در وان ترکیه

شهر وان ترکیه از آن جایی که هر ساله پذیرای میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا می باشد، دارای هتل های متنوع و دارای امکانات رفاهی و اقامتی بسیار مناسبی است. از جمله 10 هتل زیبا و با امکانات عالی و موقعیت مناسب برای اقامت می توان به این هتل ها اشاره کرد:

  1. کانفوریوم هتل وان (The Conforium Hotel Van)در 2 کیلومتری موزه وان قرار گرفته و یکی از هتل های با امکانات عالی و 5 ستاره است. در این هتل غذاهای ترکی و بین المللی سرو می شود و یکی از بهترین هتل های وان است. آدرس آن در وان، محله حافظیه، خیابان سیهکه، سماور کاوشائی، پلاک 151 واقع شده است.
  2. هتل دابل تری بای هیلتون وان (DoubleTree by Hilton Hotel Van)یک هتل 5 ستاره ودر نزدیکی دریاچه وان قرار دارد. امکانات عالی و پارکینگ خصوصی رایگان و دسترسی به اماکن گردشگری از ویژگی های این هتل مجلل است. آدرس آن در خیابان ایپک قرار دارد.
  3. مای سوئیت اوتل (MY Suit Otel)یک هتل عالی با امکاناتی بی نظیر است که صبحانه و پارکینگ رایگان ارائه می دهد. این هتل به خیابان جمهوریت دسترسی نزدیکی دارد. آدرس این هتل عبارتست از: وان، شرفیه، کوچه انقلاب، پلاک 8
  4. هتل رویال پالاس (Royal Palas Hotel)هتلی لوکس و چها ستاره با امکاناتی عالی است. این هتل عالی در خیابان جمهوریت قرار دارد و به مراکز خرید و رستوران ها و کافی شاپ های درجه یک و مراکز تفریحی وان دسترسی خواهید داشت. آدرس آن عبارتست از: وان، باهچیوان، خیابان پی تی تی، پلاک 38
  5. هتل رنسانس لایف (Ronesans Life Hotel)هتلی سه ستاره است که در نزدیکی موزه وان قرار دارد. این هتل دارای چشم انداز زیبای دریاچه و شهر وان دارد . امکانات بسیار خوبی در آن وجود دارد. آدرس آن در وان، ایپک یولو، حافظیه، خیابان جزاوی قدیم، پلاک 20 قرار دارد.
  6. هتل رامادا بای ویندهام (Ramada by Wyndham Van) که یک هتل چهارستاره بوده و در ساحل دریاچه زیبای وان قرار دارد که می توانید از چشم انداز زیبای دریاچه لذت برده و به جاذبه های گردشگری وان از جمله جزیره آکدامار، کلیسای آکدامار، موزه وان و قلعه وان دسترسی داشته باشید. آدرس این هتل عبارتست از: وان، محله جدید، خیابان ساحل، پلاک 52.
  7. هتل توپراک (Toprak Hotel)یک هتل 3 ستاره است که در سال 2019 ساخته شده و در نزدیکی موزه وان قرار گرفته است. این هتل امکانات عالی و بوفه صبحانه بی نظیر دارد و در وان، محله باهچیوان، خیابان سیهکه، میدان اول، پلاک 8 قرار گرفته است.
  8. هتل رویال برک (Royal Berk Hotel)هتلی سه ستاره است که تنها 3 دقیقه از مسجد جامع و موزه وان فاصله دارد. این هتل دارای امکانات رفاهی مناسبی است و به جاذبه های گردشگری و خصوصا خیابان جمهوریت دسترسی خوبی دارد. آدرس آن در وان، وانف باهچیوان، خیابان جمهوریت، پلاک 5 می باشد.
  9. هتل الیت ورلد وان (Elite World Van Hotel)یکی از هتل های 5 ستاره و لوکس وان است که از معماری نئوکلاسیک و فضایی کاخ گونه برخوردار است. این هتل دارای امکانات عالی و رستوران غذای ترکی و بین المللی بوده و در 6 کیلومتری دریاچه وان واقع شده است. آدرس آن در وان، کاظم کارابکیر، پلاک 67 قرار دارد.
  10. هتل سوئیت فرح (FARAH SUİT HOTEL) یک هتل آپارتمان راحت و شیک است و در 500 متری موزه وان واقع شده است. موقعیت این هتل برای گردشگران مناسب است و قیمت مناسبی دارد. آدرس آن عبارتست از: وان، خیابان چاوداش، خیابان کاظم باکرکوی، پلاک 3

 

 

 

 

 

خدمات مشابه