رویای زندگی
0 -021
رویای زندگی

تور تایلند

تور لحظه آخری تایلند

Thailand tour

Thailand last minute tour

کشور تایلند یک کشور پادشاهی است که صنعت توریسم و گردشگری نقش بسیار مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می کند. هر ساله میلیون ها گردشگر از نقاط مختلف جهان از کشور تایلند بازدید می کنند و هر ساله به تعداد گردشگران خارجی افزوده می شود.

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

تور ارزان و لحظه آخری تایلند؛ سفری به سرزمین لبخندها

کشور تایلند یک کشور پادشاهی است که صنعت توریسم و گردشگری نقش بسیار مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می کند. هر ساله میلیون ها گردشگر از نقاط مختلف جهان از کشور تایلند بازدید می کنند و هر ساله به تعداد گردشگران خارجی افزوده می شود. شهر بانکوک پایتخت مدرن کشور تایلند به شمار می رود که بارها در لیست شهرهای توریستی با اهمیت در دنیا قرار گرفته است. شهر بانکوک امکانات بسیار جذاب و مدرنی برای اقامت و تفریح گردشگران فراهم آورده است به نحوی که در سال 2016 به عنوان توریستی ترین شهر جهان معرفی گردید. کشور تایلند را به عنوان کشوری با آب و هوای سه فصل می شناسند که در تمامی فصل های سال برنامه ها و فستیوال های جذابی برای جذب گردشگران تدارک می بیند.

جغرافیای تایلند

کشور تایلند سرزمینی استوایی است که در مرکز آسیای جنوب شرقی واقع گردیده است. وسعت تایلند 514 کیلومتر مربع است و بین کشورهای چین و هند واقع گردیده است. کشور تایلند از جنوب با مالزی، از جنوب شرق با کامبوج، از شمال غربی با میانمار و از شمال شرقی با لائوس هم مرز است و به عنوان تنها راه ارتباطی به صورت زمینی برای کشورهای مالزی و سنگاپور با سایر کشورهای آسیایی به حساب می آید.  این کشور به دلیل واقع شدن در مناطق استوایی دارای اکو سیستم های متنوعی است. مناطق جنگلی تپه ای در مرزهای شمالی، مزارع برنج حاصلخیز در دشت های مرکزی، فلات وسیع در شمال شرقی و سواحل ناهموار در امتداد شبه جزیره باریک این کشور در نواحی جنوب اکوسیستم های این کشور را تشکیل می دهند. همان طور که قبلا اشاره شد کشور تایلند کشوری سه فصل است. در ناحیه شمال تایلند مناطق کوهستانی با جنگل های سرسبز فرا گرفته است که بلندترین قله کشور تایلند با نام دوی اینتانون در این ناحیه واقع شده است. می توان مهم ترین شهر این ناحیه از کشور تایلند را شهر چیانگ مای نام برد.

مرکز کشور تایلند حوزه رود چائو پرایا است که به خلیج تایلند منتهی می گردد. این منطقه از کشور تایلند منطقه ای حاصلخیز است و از شالیزارهای برنج پوشیده شده است. وجود این شالیزاهای حاصلخیز برنج در مرکز تایلند باعث شده تا کشور تایلند به یکی از بزرگ ترین کشورهای صادر کننده برنج در دنیا شناخته شود. شهر بانکوک که پایتخت کشور تایلند است و بزرگ ترین شهر تایلند نیز به شمار می رود در همین ناحیه مرکزی کشور تایلند واقع شده است.

باریکه جنوبی کشور تایلند به شبه جزیره مازی می رسد و دارای سواحل توریستی و گردشگری بسیار زیبایی می باشد. بسیاری از محصولات استوایی کشور تایلند در این ناحیه کشت می شود و به دلیل مجاورت با دریا و سواحل بسیار زیبا ماهیگیری نیز در این ناحیه رواج دارد و یکی از قطب های مهم اقتصادی این کشور به شمار می رود. در کنار سواحل باریکه جنوبی در کشور مالزی مراکز اقامتی و توریستی فراوانی ایجاد شده است که به گردشگران خدمات دهی می کنند و هر ساله گردشگران بیشتری را به سوی خود جذب می کنند.

فرهنگ و مردم تایلند

کشور تایلند به سرزمین لبخندها معروف است و مردم این کشور همواره با رویی گشاده با گردشگران برخورد می کنند و افرادی خونگرم به شمار می روند. آداب و رسوم و فرهنگ مردم تایلند به نوعی از کشورهای چین، هند، کامبوج  و سایر کشورهای جنوب شرق آسیا نشات گرفته و با یکدیگر در آمیخته است. مردم این کشور به بزرگترهای خود احترام زیادی می گذارند و همواره با لبخند و مهربانی به استقبال دیگران می روند.

نظام پادشاهی تایلند

کشور تایلند در گذشته سیام نامیده می شد ولی از سال 1949 با انتشار یک بیانیه رسمی نام این کشور به تایلند تغییر کرد. نظام حکومتی تایلند تا اوایل قرن بیستم به صورت سلطنت مطلقه و تحت حکومت پادشاه بود و در دوره سلطنت رامای هفتم در سال 1925 تا 1935 به حکومت مشروطه سلطنتی تغییر پیدا کرد. پادشاه در این کشور چهره ای مقدس دارد و نماد وحدت ملی تایلند به شمار می رود و مصونیت کامل قضایی دارد. در تایلند پادشاه بالاترین جایگاه و ارزش را دارد و اهانت به پادشاه مجازات سنگینی در پی خواهد داشت. مردم تایلند نیز احترام ویژه ای برای پادشاه خود قائل هستند و به کتاب یا اسکناس که عکس پادشاه در آن چاپ شده باشد احترام می گذارند.

جمعیت و زبان مردم تایلند

کشور تایلند حدود 70 میلیون نفر جمعیت دارد در حالیکه مساحت این کشور حدود یک سوم کشور ایران است. از این نظر کشور تایلند یکی از کشورهای پرجمعیت می باشد که رتبه بیستمین کشور پر جمعیت دنیا و پنجاهمین کشور بزرگ دنیا را در اختیار دارد. حدود 90 درصد مردم تایلند دارای مذهب بودایی هستند و حدود سه میلیون مسلمان در مناطق جنوب و در نزدیکی مرز مالزی اقامت گزیده اند. در مجموع 5 درصد مردم تایلند مسلمان هستند و حدود 1 درصد دارای مذهب مسیحیت می باشند. این کشور دارای 76 استان یا ایالت می باشد و 80 درصد مردم تایلند دارای نژاد تایی (تایلندی)، 10 درصد نژاد چینی، 3 درصد نژد مالایی و 7 درصد از سایر اقوام را تشکیل می دهند.

گویش مردم تایلند

زبان و گویش مردم تایلند یکی از قدیمی ترین زبان های زنده در شرق آسیا می باشد. گویش های منطقه ای و قومی فراوانی در بخش های مختلف تایلند استفاده می شود ولی زبان رسمی مردم این کشور زبان تایلندی است. یک نکته جالب در مورد زبان تایلند وجود دارد و آن اینکه پادشاهان تایلند زبان مخصوص به خودشان دارند که در هیچ کجای کشور تایلند این زبان مرسوم نیست و تنها پادشاهان و سیستم پادشاهی با این زبان صحبت می کنند. زبان انگلیسی نیز در مدارس کشور تایلند آموزش داده می شود ولی مردم این کشور چندان به مکالمه انگلیسی تسلط ندارند. در اماکن گردشگری، اقامتی و  توریستی، کافه ها و رستوران ها، فروشگاه ها و هتل ها زبان انگلیسی و برخی زبان های اروپایی استفاده می شود و در روی تابلوهای راهنما درون شهرها نیز در کنار اسامی و آدرس به زبان تایلندی، به زبان انگلیسی نیز نوشته شده است تا گردشگران راحت تر بتوانند مسیر خود را دنبال کنند.

معرفی شهرهای مهم تایلند

کشور تایلند دارای شهرهای بسیار زیبا و جذاب برای گردشگران است و برنامه ها و جاذبه های توریستی متنوعی در این شهرها وجود دارد که هر ساله گردشگران بی شماری را از سراسر جهان به این شهرها می کشاند. در ادامه این نوشتار، به معرفی 5 شهر مهم و گردشگر پذیر تایلند می پردازیم:

شهر بانکوک (Bangkok)

شهر بانکوک پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور تایلند محسوب می شود که توانسته در سال 2023 در بین پر گردشگرترین شهرهای جهان قرار بگیرد. بانکوک حدود 6200 کیلومتر مربع مساحت دارد و دارای 10 میلیون نفر جمعیت است. شهر بانکوک علاوه بر پایتخت تایلند، مرکز تجاری کشور تایلند نیز به شمار می رود و صنعت گردشگری یکی از پر درآمد ترین صنعت های این شهر محسوب می شود. لذا برای صنعت توریسم در بانکوک سرمایه گذاری عظیمی صورت گرفته است. وجود حدود 400 معبد بودایی بسیار زیبا و دیدنی، مراکز خرید فوق العاده و مدرن، هتل های لوکس با امکانات اقامتی بی نظیر، بازارهای شناور بر روی آب و کاخ های سلطنتی با شکوه و چشم نواز و آسمان خراش های سر به فلک کشیده از جمله جاذبه های دیدنی این شهر محسوب می شود. زندگی شبانه در بانکوک زنده و پویا ست و کافه ها، رستوران ها در شب ها فعال و شلوغ هستند. در بانکوک می توانید ترکیبی از فرهنگ شرقی و غربی و هم چنین ترکیبی از مدرنیته و آثار باستانی را به تماشا بنشینید. قصر بزرگ گراند پالاس و نیز معبد فات فو با مجسمه بودای خوابیده اش از جمله اماکنی است که در سفر به بانکوک نباید از دست بدهید. این شهر مرکز ورزش تای چی و همچنین ماساژ سنتی تایلندی است که برای گردشگران بسیار آرامش بخش است و گردشگران از آن استقبال زیادی می کنند.

شهر پاتایا (Pattaya)

شهر پاتایا یک شهر ساحلی و توریستی در شرق تایلند است که حدود 2 ساعت از بانکوک فاصله دارد. شهر پاتایا یک شهر ساحلی و توریستی در تایلند است که نقش بسیار مهم و پر رنگی در اقتصاد توریسم این کشور بازی می کند. به همین دلیل سرمایه گذاری بسیار زیادی در شهر پاتایا و ساحل های زیبا و درخشانش صورت گرفته است و صنعت توریسم از مهم ترین و اصلی ترین راه های درآمد مردم این شهر محسوب می شود. در حالی که این شهر ساحلی حدود 120 هزار نفر جمعیت دارد،  بیش از 5 میلیون گردشگر سالانه از پاتایا بازدید می کنند که رقم خیره کننده ای است. خیابان های پر زرق و برق، جاذبه های طبیعی و تاریخی، سواحل جذاب و رویایی و شبهای پر جنب و جوش پاتایا هر ساله گردشگران بیشتری را به سوی خود می کشاند. باغ وحش ببر سیراچا، بازار شناور، دهکده فیلم های پاتایا، تالار خیال تاکسیدو، جزیره مرجانی، پناهگاه حقیقت، سرزمین دلفین ها و تجربه پرواز با زیپ لاین از جمله جاذبه های بی شمار شهر ساحلی پاتایا برشمرده می شود. در پاتایا رستوران های متعددی وجود دارد که انواع غذای تایلندی را سرو می کنند که می توانید در کنار مناظر طبیعی خصوصا در سواحل زیبای پاتایا با خوردن غذاهای سنتی و لذیذ تایلندی، لذت بیشتری ببرید.

 

شهر پوکت (Phuket)

شهر پوکت بهشتی در تایلند محسوب می شود که یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در آسیا است و بزرگ ترین جزیره آسیا می باشد. پوکت به مروارید دریای آندامان نیز مشهور است و جزو 10 جزیره برتر گردشگری در آسیا می باشد. صنعت توریست و گردشگری یکی از مهم ترین منابع درآمدی مردم پوکت به شمار می رود هر چند استخراج قلع از معادن پوکت نیز در 500 سال اخیر درآمد سرشاری برای این منطقه کسب کرده است. از آن جایی که شهر پوکت از دور به شکل یک تپه به نظر می رسد، نام آن را پوکت به معنای کوه یا تپه انتخاب کرده اند که یک واژه مالزیایی می باشد. این جزیره از جنگل های بسیار زیبایی تشکیل یافته و دارای طبیعتی بکر و چشم نواز دارد. در بین مردم شهر بوکت صید انواع ماهی، میگو و مروارید نیز رواج دارد و کشاورزی در پوکت دارای زمینه بسیار مناسبی است. پوکت از آب های بسیار شفافی برخوردار است که گردشگران از غواصی در این آب های شفاف و زیبا استقبال می کنند. سواحل پوکت فوق العاده زیبا و جذاب است و برای گردشگران بسیار آرامش بخش است.

شهر چیانگ مای (Chiang Mai)

شهر چیانگ مای یکی از شهرهای توریستی و گردشگر پذیر تایلند به شمار می رود که با وجود طبیعت زیبا و بکرش، فرهنگی بومی غنی و غذاهای تایلندی لذیذ و خوشمزه اش به شهرت جهانی دست یافته است. این شهر تاریخی در شمال تایلند قرار گرفته و با وجود تاریخچه غنی و معابد باشکوهی که دارد، برای گردشگران بسیار جذاب و دیدنی است. گردشگران در چیانگ مای می توانند با بیش از 300 معبد زیبا، مکان های بسیاری را کشف کنند. این شهر بسیار آرام و جذاب است و گردشگران با گشت و گذار در این شهر زیبا و استفاده از ماساژ معروف تایلندی به آرامش می رسند. معبد معروف وات فراتات دوی سوتپ (Wat Phrathat Doi Suthep) در خارج از شهر بر روی یک تپه مشرف به چیانگ مای احداث گردیده که یک چشم انداز و منظره بی نظیر به گردشگران ارائه می کند. شهر چیانگ مای علاوه بر آن که یک مکان عالی برای تفریح و گردشگری است، یک مکان بسیار بی نظیر برای یادگیری و آموزش بسیاری از هنرها و صنایع دستی است که از این نظر می تواند یک تجربه به یاد ماندنی برای افراد توریست به جای بگذارد. چیانگ مای به عنوان مرکز صنایع دستی تایلند شهرت دارد و گردشگران می توانند از این صنایع دستی و بومی نیز به عنوان سوغات و یادگاری خریداری کرده و با خود به همراه ببرند. سوغاتی های جذاب و زیبایی مانند وسایل نقره کاری شده، اشیاء چوبی کنده کاری شده، انواع سفال، چتر، ظروف لاکی، پارچه و ابریشم تایلندی و سایر منسوجات را می توانید خریداری کرده و به عنوان یادگاری و سوغات به عزیزان و دوستانتان هدیه دهید. چیانگ مای آب و هوایی استوایی دارد و باران های شدید و منظمی را شاهد است و در طول سال تغییرات دمایی زیادی ندارد.

شهر کرابی (Krabi)

استان کرابی یکی از 76 استان کشور تایلند محسوب می شود که مرکز آن شهر کرابی می باشد. مساحت این استان 4709 کیلومتر مربع است و با جمعیت حدود 336 هزار نفر، در ناحیه جنوب تایلند و در خط ساحلی مالاکا واقع شده است. کرابی زیبایی ها و جاذبه های طبیعی جذابی دارد که موجب جذب گردشگران بسیاری به این منطقه شده است. جزایر فوق العاده چشم نواز و بکر، کوهستان های بسیار زیبا، سواحل حیرت انگیز و آرامش بخش تنها بخشی از جاذبه های کرابی را تشکیل می دهند. گردشگرانی که به طبیعت بکر و زیبا، آب و هوای مطلوب و دلپذیر، سواحل شنی تمیز و درخشان، آب های شفاف و نیلگون، حیات دریایی بی نظیر و کوه های پوشیده از گیاهان و درختان جنگلی علاقمندند، کرابی برای آن ها یک بهشت گردشگری به شمار می رود. در کرابی که یک شهر بندری است، گردشگری صنعت مهم و درآمد زایی برای مردم این شهر محسوب می شود و ماهیگیری نیز در میان برخی از مردم کرابی رواج دارد. کرابی یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های تایلند است که در دیواره های صخره ها و غارهای آن می توان نشانه هایی از نقاشی مردم باستان را یافت. کرابی دارای آب و هوایی گرمسیری است و دارای میانگین دمای حدود 26 درجه سانتیگراد است. زبان مردم کرابی زبان تایلندی است و واحد پول آن بات است. از جمله اماکن و جاذبه های دیدنی کرابی می توان به جزایر فی فی، چشمه های آب گرم کلانگ تام، معبد غار ببر، گورستان صدف کرابی، پارک جنگلی تانگ تیائو، استخر زمردین، سواحل و غارهای رایلی و جزیره کو هونگ اشاره کرد.

جشن ها و فستیوال های تایلند

برگزاری جشن ها و فستیوال های مختلف و متنوع در سراسر کشور تایلند بخشی از آداب و رسوم مردم این کشور قرار گرفته است. علاوه بر مردم تایلند که از این جشن ها استقبال زیادی می کنند، برگزاری این فستیوال ها باعث شده تا گردشگران بسیار زیادی برای شرکت در این جشن ها به تایلند سفر کنند. در ادامه به بخشی از جشن ها و فستیوال های تایلند اشاره می کنیم:

جشن آب تایلند

جشن آب سونگران در تایلند یکی از جذاب ترین و طولانی ترین جشن ها و فستیوال هایی است که در تایلند برگزار می شود و می توان از آن به یکی از بزرگ ترین، طولانی ترین و سرگرم کننده ترین فستیوال های دنیا نیز نام برد. جشن آب سونگران تایلند یک جنگ آب سه روزه است که در سراسر تایلند برگزار می شود و در این فستیوال افراد شرکت کننده در جشن با استفاده از تفنگ های آبی، سطل، شلنگ و هر آن چه که بتوان با آن بر روی دیگران آب پاشید، بر روی دیگران آب می پاشند و یکدیگر را خیس می کنند. این فستیوال که با جشن و پایکوبی، موسیقی، خوردن غذاهای سنتی و انواع نوشیدنی ها همراه است از 13 تا 15 آوریل برگزار می شود و بسیاری از گردشگران سعی می کنند در زمانی در تور تایلند شرکت کنند که با جشن آب تایلند همزمان باشد و بتوانند در این فستیوال پر هیجان شرکت کرده و تجربه جدیدی برای خود به همراه داشته باشند. اگر تمایل دارید در تور تایلند خود در جشن آب شرکت کنید می توانید با کارشناسان رزرو تور تایلند در آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی تماس بگیرید و به راحتی تور خود را رزرو نمایید. رویای زندگی با تجربه برگزاری تور تایلند و برنامه ریزی دقیق برای زمان برگزاری تور، به شما کمک می کند تا این فستیوال هیجان انگیز را از دست ندهید و بتوانید در زمان برگزاری تور تایلند در جشن آب نیز شرکت کنید.

فستیوال ارواح تایلند

فستیوال فیتا خون یا ارواح در تایلند یکی از رویدادهای مرموز و عجیب در تایلند است که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را برای دیدن این فستیوال به تایلند می کشاند. در این فستیوال، همه شرکت کنندگان لباس روح بر تن می کنند و ماسک های رنگی ترسناکی از کاه برنج یا برگ نارگیل بر چهره می زنند که با تصاویر ارواح تزئین شده اند. این فستیوال در آخر هفته بعد از ششمین ماه کامل در شهر دان سای برگزار می شود و یک جشن شبیه به جشن هالووین می باشد ولی این فستیوال به مدت سه روز در تایلند برگزار می شود و با آداب و رسوم خاصی همراه است. در طول برگزاری این فستیوال انواع غذاهای بومی و سنتی تایلند با قیمت های مناسب عرضه می شوند که می توانید این غذاهای سنتی و لذیذ را امتحان نمایید و از دیدن فستیوال بیشتر لذت ببرید.

فستیوال فانوس تایلند

فستیوال فانوس در تایلند یکی از محبوب ترین فستیوال ها در بین مردم این کشور محسوب می شود. بر اساس آیین بودایی این فستیوال به دلیل قدردانی از آمدن فصل بهار در شب ماه کامل برگزار می شود و مردم به نشانه قدردانی، فانوس های خود را به سوی آسمان به پرواز در می آورند. یکی دیگر از فلسفه های برگزاری این فستیوال، نورانی و درخشان نمودن درون انسان است و این اعتقاد را دارند که نور فانوس ها باعث می شود تا درون انسان ها روشن شده و روح انسان نورانی و پاکیزه گردد. مردم بومی تایلند در هنگام رها کردن فانوس ها در آسمان دعای خود را بر زبان می آورند یا آن را بر روی فانوس نوشته و به آسمان می فرستند. برگزاری فستیوال فانوس در تایلند به دو صورت برگزار می شود:

در جشن فانوس شناور یا لوی کراتونگ، مردم بومی تایلند شمع های روشنی را بر کرانه رودخانه ها و جویبارها روانه می سازند و رودخانه را غرق در نور می کنند.

فستیوال یی پنگ که مردم بومی با فرستادن فانوس کاغذی به آسمان، آرزوی سرانجام خوب و شانس در زندگی می کنند که این فستیوال در اکثر نقاط تایلند برگزار می شود ولی به صورت پر رنگ تر در شهرهای شمالی تایلند به خصوص در شهر چیانگ مای برگزار می گردد.

امروزه فستیوال فانوس در تایلند از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و بسیار از گردشگران سعی می کنند در زمانی به تور تایلند بیایند که در فستیوال فانوس تایلند شرکت کنند و از این مراسم سنتی و جذاب لذت ببرند.

جشنواره  رنگ های دوی تونگ

یکی از جشنواره های کشور تایلند، جشنواره رنگ های دوی تونگ است که هر ساله در ماه های دسامبر و ژانویه برگزار می شود. از آن جایی که این زمان ها یکی از پر رفت و آمد ترین زمان های حضور گردشگران در تایلند است، گردشگران علاقمند زیادی این فرصت را پیدا می کنند تا در این جشنواره تایلند شرکت کنند. در این جشنواره 6 قبیله قومی شامل لاهو، تای یای، آخا، لو، لاوا و چینی که قرن ها در تپه های چیانگ رای زندگی کرده اند، به فعالیت های متنوعی در این جشنواره می پردازند. برگزاری رقص های سنتی تایلندی، موسیقی محلی و سایر برنامه های سرگرم کننده از جمله فعالیت های این جشنواره است که برای گردشگران جذاب خواهد بود. گردشگران در حاشیه این جشنواره می توانند از غذاها، هنرها، صنایع دستی و فروشگاه های متعدد در این ناحیه لذت ببرند و با حضور در این جشنواره سنتی، تجربه جدیدی کسب نمایند.

جشنواره سال نوی چینی

با وجود این که این مراسم مخصوص فرهنگ تایلندی ها نیست ولی با توجه به این موضوع که تعداد زیادی شهروند چینی در شهرهای تایلند از جمله شهر بانکوک حضور دارند و فرهنگ تایلند نیز در پاره ای موارد متاثر از فرهنگ چینی است، لذا با شکوه فراوان در کشور تایلند برگزار می گردد. در این جشنواره برنامه هایی همچون آتش بازی، رقصندگان اژدها و ضیافت های چینی برگزار می شود که شرکت کنندگان زیادی از جمله شهروندان تایلند و همچنین گردشگران خارجی فراوانی در این جشنواره شرکت می کنند. در طول برگزاری این جشنواره غذاهای متنوع تایلندی و چینی طبخ می شود و شرکت کنندگان از آن ها استقبال می کنند. همچنین رنگ اصلی این فستیوال قرمز است و شرکت کنندگان لباس قرمز بر تن می کنند و به اعتقاد چینی ها رنگ قرمز نشان دهنده رفاه می باشد. جشن سال نو چینی به مناسبت آغاز سال جدید و همچنین فرا رسیدن فصل بهار برگزار می شود که یکی از جذاب ترین جشنواره ها و فستیوال هایی است که در کشور لبخندها یعنی  تایلند برگزار می شود.

وضعیت آب و هوای تایلند چگونه است؟

تایلند در ماه های مختلف سال دارای تغییراتی در آب و هوا است اما در مجموع اقلیم گرمسیری بر کشور تایلند حکمفرماست. اگر قصد دارید به تور تایلند بروید باید حتما با وضعیت آب و هوایی  و شرایط آب و هوا در زمان برگزاری تور آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین زمان تور را انتخاب کرده و بر اساس وضعیت آب و هوایی مساعد بتوانید بیشترین استفاده را از زمان خود در مدت زمان برگزاری تور انجام دهید.

آب و هوای تایلند در فصل بهار

در فصل بهار هوا رو به گرمی می رود و از ماه آوریل تا ماه می تایلند گرم ترین روزهای خود را سپری می کند. دمای هوا در بیشترین حالت خود تا 40 درجه هم می رسد و رطوبت هوا در این فصل به بالاترین حد خود در سال می رسد. بارش های سنگین و موسمی در این فصل از سال در تایلند رخ می دهد و خصوصا در جنوب کشور این باران ها بیشتر مشاهده می شود. اگر قصد رفتن به تور تایلند در فصل بهار را دارید حتما باید شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید چرا که اگر به باران های شدید تایلند برخورد کنید، مدت زمانی از تور خود را از دست خواهید داد و نمی توانید از جاذبه های گردشگری این کشور حداکث استفاده را ببرید.

آب و هوای تایلند در فصل تابستان

آب و هوای تایلند در فصل تابستان به گرمای خود ادامه می دهد و همچنان شاهد باران های شدید و موسمی خواهیم بود. در فصل تابستان سواحل شرقی کشور تایلند شرایط آب و هوایی مناسب تری دارند. در فصل تابستان شاهد کمترین حجم مسافر به کشور تایلند هستیم.

آب و هوای تایلند در فصل پاییز

در فصل پاییز از گرمای شدید هوا کاسته می شود و شرایط آب و هوایی دلپذیرتر بر شهرهای مختلف تایلند حکمفرما می شود. با کاهش دمای هوا از شدت بارندگی ها نیز کاسته می شود و هوای آفتابی و در عین حال خنک تری را شاهد خواهیم بود که لذت شنا، آب تنی و تفریحات آبی را دو چندان می کند. شهرهای جنوبی کشور تایلند در فصل پاییز دارای آب و هوای مطلوب تری می باشد و از این جهت گردشگران بسیار زیادی را جذب می کند.

آب و هوای تایلند در فصل زمستان

در فصل زمستان، تایلند شاهد حضور بیشترین میزان گردشگر در شهرهای خود است. در این فصل بارش ها کاهش یافته و رطوبت هوا کم می شود. از طرفی هوا دلچسب و متعادل است و آفتاب خوشایندی بر تایلند حکمفرماست. در این فصل فستیوال های متنوعی در سراسر تایلند برگزار می شود. در این فصل مناطق شمالی کشور تایلند دارای آب و هوای کوهستانی و خنک تری نسبت به سایر نواحی خصوصا نواحی جنوب تایلند می باشد.

بهترین زمان برای تور تایلند چه زمانی است؟

تایلند سرزمین لبخندها و زیبایی هاست و در طول سال گردشگران زیادی به این کشور سفر می کنند. اگر به گرما و رطوبت بالا حساسیت ندارید می توانید در فصل تابستان به تایلند سفر کنید چرا که در فصل تابستان کمترین میزان گردشگر در تایلند حضور دارد و به همین خاطر قیمت ها در تایلند کاهش می یابد و می توانید با هزینه کمتری به تور تایلند بروید. در فصل بهار نیز سفر به تایلند مقرون به صرفه است. اگر به دنبال این هستید که آب و هوایی متعادل و مطلوب را در تایلند تجربه کنید باید در فصل پاییز به تور تایلند بروید چرا که علاوه بر آب و هوای مناسب تر با میزان بارش و رطوبت کمتر، می توانید در سواحل تایلند به تفریحات آبی بپردازید. بنابراین به دلیل حجم بالای حضور گردشگران در فصل پاییز، تا حدودی قیمت هتل ها و هزینه اقامت بالاتر است. فصل زمستان نیز می تواند موقعیت مناسبی برای سفر به تایلند باشد ولی همواره قبل از شرکت در تور تایلند، وضعیت آب و هوایی منطقه ای که قصد سفر به آن جا را دارید، چک کنید. کارشناسان خبره و با تجربه آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی می توانند در زمینه وضعیت آب و هوایی تایلند و رزرو بهترین زمان برای تور تایلند به شما کمک کنند. با رویای زندگی شما تور تایلند در بهترین زمان آن و در بهترین شرایط آب و هوایی تایلند را از دست نخواهید داد.

ویزای تور تایلند و مدارک لازم برای ویزا

ویزای تایلند در دو نوع سینگل و 6 ماهه صادر می شود که لازم است برای تور تایلند باید ویزای سینگل را دریافت نمایید.

مدارک لازم برای ویزای تایلند:

دو قطعه عکس رنگی 3 * 4

پاسپورت معتبر با 7 ماه اعتبار و حداقل یک برگه خالی

کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه

بلیط رزرو شده رفت و برگشت هواپیما

واچر هتل تایلند

بیمه مسافرتی

گردش حساب یک ماه آخر و حداقل موجودی 40 میلیون تومان برای هر نفر

مدت زمان صدور ویزای تایلند حدود 3 روز به طول می انجامد و برای هر نفر 37 یورو هزینه خواهد داشت. اگر قصد دارید به تور تایلند بروید نگران دریافت ویزای تایلند خود نباشید. چرا که کارشناسان ویزا در آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی ویزای تایلند شما را در اسرع وقت و به صورت تضمینی اخذ خواهند کرد. کارشناسان خبره و با تجربه رویای زندگی صدها پرونده موفق در اخذ ویزا دارند و با دقت تمام مراحل اخذ ویزا را طی می کنند تا شما در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای تایلند خود را دریافت کنید. اگر می خواهید آسوده خاطر باشید، اخذ ویزای خود را به رویای زندگی بسپارید.

تور لحظه آخری تایلند

تور لحظه آخری تایلند به توری گفته می شود که در ساعات پایانی باقی مانده تا برگزاری تور تعدادی از صندلی های خالی تور به قیمت پایین تری به فروش می رسد. تور لحظه آخری تایلند در فصل هایی از سال ارائه می شود که مسافر کمتری برای تور تایلند وجود دارد و مجری تور یا آژانس گردشگری برای خالی نبودن صندلی و استفاده از تمام ظرفیت تور، تعداد باقی مانده را در مدت زمان کوتاهی که به برگزاری تور مانده با قیمت کمتری به فروش می رساند. تور لحظه آخری تایلند از نظر امکانات و خدمات تفاوتی با تور اصلی ندارد و تنها با قیمت پایین تری عرضه شده است. می توانید شانس خود را برای تور لحظه آخری تایلند امتحان کنید ولی در مناسبت های شلوغ و پر ترافیک باید مراقب باشید که از تور تایلند جا نمانید.

برای رزرو تور تایلند به کجا مراجعه کنیم؟

برای رزرو تور تایلند می توانید از کارشناسان آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی مشاوره بگیرید. آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی مجری انواع تور تایلند و سایر کشورهای آسیایی و اروپایی، آفریقا و آمریکا است و با بهترین قیمت و با خدمات بالا تور تایلند را برگزار می کند. رویای زندگی سال ها تجربه طلایی در برگزاری تور داشته و توانسته در طول این سال ها رضایت حداکثری گردشگران را به دست بیاورد. آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی با اطلاع از بهترین زمان های برگزاری تور تایلند و همچنین زمان برگزاری رویدادها و فستیوال های جذاب تایلند می تواند یک تور تایلند رویایی و فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند.

خدمات مشابه