رویای زندگی
0 -021

ویزای اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا

Spain visa

The time of the Spanish Embassy

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

راهنمای مراحل و شرایط اخذ وقت سفارت اسپانیا

اسپانیا یکی از مدرن ترین و زیباترین کشورهای اروپایی است که تاریخی کهن و تمدنی باستانی دارد. این کشور یکی از امن ترین و جذاب ترین کشورهای اروپایی است که سالانه افراد زیادی از سراسر جهان با اهداف گوناگون قصد سفر به آن را دارند. اسپانیا عضو کشورهای پیمان شینگن هست و با داشتن ویزای شینگن علاوه بر سفر به اسپانیا می توانید به سایر کشورهای عضو شینگن نیز سفر نموده و از جاذبه های توریستی و گردشگری این کشورها لذت ببرید. اسپانیا به دلیل وجود شهرنشینی مدرن و جذاب و برخورداری از فرصت های بی نظیر سرمایه گذاری، کاری و تحصیلی یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای ارو.پایی به شمار می رود.

پایتخت و ایالت های کشور اسپانیا

جمعیت اسپانیا حدود 47 میلیون نفر است و پایتخت آن شهر مادرید می باشدکه مرکز هنری و اقتصادی کشور اسپانیا بوده و بیش از 6.5 میلیون نفر جمعیت دارد. مادرید پر جمعیت ترین شهر اسپانیا لقب گرفته است. اسپانیا 50 استان دارد و از 17 منطقه خودمختار تشکیل شده که این مناطق برای خود دارای مجلس، دولت، بودجه و ادارات مستقل هستند و از این حیث کشور اسپانیا یکی از غیرمتمرکز ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود. اسپانیا دارای چندین جزیره کوچک و بزرگ است که جزیره قناری و جزیره بالئار از جمله آن هاست. شهرهای معروف اسپانیا ازجمله مادرید، بارسلونا، والنسیا و سایر شهرهای بزرگ آن دارای ساختمان های نئوکلاسیک، خیابان های شلوغ و سرزنده در طول 24 ساعت و رستوران های مجلل و محبوب است و زندگی شبانه پر جنب و جوش در این شهرها سالانه میلیون ها گردشگر را به سوی خود جذب می کند. اسپانیا علاوه بر جاذبه های گردشگری بسیار زیاد دارای اقتصادی با ثبات و رو به رشد با نرخ بیکاری بسیار کم است و توانسته عنوان چهاردهمین اقتصاد بزرگ دنیا و پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا را از آن خود کند. همین ویژگی ها باعث شده تا افراد زیادی از سراسر دنیا برای سرمایه گذاری و کسب و کار، کشور اسپانیا را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند.

قدم اول برای مهاجرت به اسپانیا

اگر قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارید در ابتدا باید نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید. اگر به دنبال گرفتن ویزای ملی یا بلند مدت هستید، باید در ابتدا هدف خود از درخواست ویزای ملی را مشخص نمایید. ویزای ملی شامل انواع ویزای تحصیلی، ویزای پژوهشی، ویزای کارآموزی، ویزای طرح کلی همراه خانواده، ویزای کارمندی، ویزای کار خوداشتغالی، ویزای نیروی کار ماهر و نقل و انتقال درون شرکتی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای کارآفرینی، ویزای تمکن مالی و ویزای بازیابی اقامت طولانی مدت می شود. ولی اگر به دنبال گرفتن ویزای شینگن اسپانیا هستید باید این نکته را در نظر بگیرید که این ویزا تنها اجازه اقامت 90 روز در هر 180 روز را به شما می دهد. افرادی که قصد دارند با اهداف توریستی، کاری و تجاری، مقاصد پزشکی، دیدار با خانواده، ترانزیت فرودگاهی، فرهنگی، ورزشی و شرکت در دوره های آموزشی زیر 90 روز به کشور زیبای اسپانیا سفر کنند، می توانند درخواست خود را در کارگزاری سفارت اسپانیا ثبت کنند.

درخواست تعیین وقت سفارت اسپانیا

کارگزاری رسمی به منظور درخواست وقت سفارت اسپانیا در ایران، کارگزاری BLS است که باید از طریق سایت این کارگزاری درخواست وقت سفارت اسپانیا را ثبت نمایید. شرکت BLS یکی از کارگزاری های معتبر در سراسر دنیاست که در زمینه ثبت درخواست ویزا، بررسی مدارک متقاضیان و تاییدیه اسناد رسمی و هنچنین انجام انگشت نگاری متقاضیان، از طرف سفارتخانه های کشورهای مختلفی از جمله اسپانیا به متقاضیان ویزا خدمات ارائه می دهد.  در ابتدا باید در سایت BLS حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعدی برای شما تقویمی گشوده می شود که می توانید بر اساس زمان های موجود، وقت سفارت اسپانیا را انتخاب نمایید. پس از انتخاب وقت سفارت اسپانیا، یک شماره مرجع به شما اختصاص می یابد که باید به همراه برگه چاپی وقت سفارت دریافت کرده و از آن تا روز ملاقات نگهداری کنید.

آدرس کارگزاری سفارت اسپانیا در ایران

آدرس کارگزاری BLS واقع در تهران، خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهار راه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتمیس ، طبقه دوازدهم می باشد و شماره تماس های آن نیز 02126253136  و 02126253137 می باشد که می توانید با آن تماس بگیرید. ساعات کاری کارگزاری BLS از 8:30  الی 16:00 می باشد. شرکت BLS از شنبه تا پنجشنبه باز است و در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد.

مدت زمان مراجعه به کارگزاری سفارت اسپانیا

زمان مراجعه به BLS بر اساس ترافیک میزان متقاضیان، می تواند بین 2 تا 20 روز متغیر باشد. پس از مراجعه به کارگزاری BLS مدارک شما در حدود دو هفته کاملا مورد بررسی قرار گرفته و درصورت تایید و نبود مشکل، به منظور تایید نهایی و صدور ویزا  به سفارت اسپانیا ارسال می شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که وقت سفارت اسپانیا نیازی به مصاحبه ندارد و کلیه مراحل تحویل مدارک و تایید آن ها و انجام انگشت نگاری توسط کارگزاری BLS صورت می گیرد.

وقت فوری سفارت اسپانیا

اگر به دنبال گرفتن وقت فوری سفارت اسپانیا هستید، باید در ابتدا تمامی مدارک خود را به زبان اسپانیایی ترجمه کرده باشید که این پروسه، ممکن است حدود یک ماه زمان ببرد. پس حتما حدود دو ماه پیش از سفر به اسپانیا مدارک خود را آماده و ترجمه کنید. زمانی که درخواست وقت سفارت آلمان را به صورت آنلاین ثبت می کنید، برای گرفتن وقت فوری  باید خدمات VIP را انتخاب کنید که هزینه بالاتری برای شما به همراه خواهد داشت.

مدارک لازم جهت ویزای اسپانیا

پرینت برگه وقت سفارت اسپانیا: زمانی که شما در وب سایت کارگزاری BLS درخواست وقت سفارت اسپانیا را ثبت می کنید، پس از انجام تمامی مراحل باید از آن پرینت بگیرید و به همراه سایر مدارک خود تحویل دهید.

فرم تکمیل شده درخواست ویزای مدنظر که باید به زبان انگلیسی کامل و صحیح تکمیل گردد و دارای تاریخ و امضا باشد.

پاسپورت که باید حداقل 3 ماه اعتبار و دو برگه خالی داشته باشد و همچنین کلیه گذرنامه های قبلی را به همراه داشته باشید

دو عدد عکس 3.5 در 4.5 با بک گراند سفید رنگ

رزرو بلیط رفت و برگشت اسپانیا

دعوت نامه میزبان از اسپانیا یا مدارک رزرو هتل

گواهی اشتغال به تحصیل یا نامه اشتغال به کار

رسید پرداخت هزینه های ویزا بر اساس نوع ویزای درخواستی

ارائه اسناد تمکن مالی شامل پرینت حساب بانکی در 3 ماه اخیر، سند ملکی و ترجمه آن ها.

به این نکته توجه کنید که تمامی مدارک باید توسط دارالترجمه به زبان اسپانیایی ترجمه و مهر شود و این مدارک نیازی به تایید وزارت امور خارجه یا دادگستری ندارد.

هزینه وقت سفارت اسپانیا

 

همان طور که اشاره شد درخواست وقت سفارت اسپانیا توسط کارگزاری BLS انجام می شود و هزینه وقت سفارت اسپانیا بر اساس نوع ویزای درخواستی و سن متقاضیان ویزا متفاوت است و در وب سایت این کارگزاری با توضیح کامل ذکر شده است. به صورت کلی هزینه سفارت اسپانیا برای هر نفر بین 40 تا 80 یورو بر اساس سن متقاضیان می باشد که باید هنگام ورود به داخل سفارت اسپانیا به صورت نقد به همراه داشته باشید. دقت کنید که این هزینه فقط به صورت یورو دریافت می شود و جایگزین دیگری نخواهد داشت. همچنین هزینه های کارگزاری BLS  حدود 17 یورو می باشد.

آدرس سفارت اسپانیا در ایران

آدرس سفارت اسپانیا در تهران واقع در دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، خیابان عباس اسدی، پلاک 10 می باشد. سفارت اسپانیا در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد.

نکات مهم در هنگام مراجعه جهت درخواست وقت ملاقات

در ابتدا از کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل نمایید. هر گونه نقص در پرونده و مدارک می تواند منجر به ریجکت شدن شما گردد.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید در دارالترجمه به زبان اسپانیایی ترجمه و مهر شده باشد و این کار حدود یک ماه زمان می برد. پس باید زمان بندی مناسبی داشته باشید تا در روز ملاقات به مشکل برنخورید.

در روز مراجعه با ظاهری مناسب و موجه حضور بیابید و با آرامش کامل و اعتماد به نفس مدارک را تحویل داده و سایر امور را انجام دهید. همچنین با دقت تمام به سوالات از جمله درمورد انگیزه و هدف از سفر به اسپانیا پاسخ دهید.

هیچگونه تاخیری نداشته باشید، چون هر گونه تاخیری ممکن است رسیدگی به پرونده شمارا  با مشکل مواجه کند.

اگر می خواهید وقت جدیدی ثبت کنید باید در سایت کارگزاری  BLS وقت قبلی را کنسل نموده و مجددا وقت دیگری را انتخاب کنید.

بهترین مرجع برای مشاوره و کمک جهت وقت سفارت اسپانیا

در صورتی که از کامل بودن مدارک خود و مراحلی که باید طی کنید، اطمینان و اطلاع کافی ندارید و نیاز به مشاوره و کمک به منظور انجام بی عیب و نقص مراحل صدور ویزا حس می کنید، مشاوران و متخصصان باتجربه سایت رویای زندگی شما را در این زمینه مشاوره و راهنمایی می کنند. رویای زندگی با داشتن رزومه اخذ صدها ویزای موفق برای متقاضیان ویزا می تواند برای شما به منظور تسریع در فرآیند اخذ ویزا اطمینان بخش باشد. رویای زندگی تمامی مراحل درخواست وقت سفارت اسپانیا در کارگزاری BLS، تکمیل فرم درخواست ویزا، مشاوره در خصوص تکمیل مدارک مورد نیاز برای ویزای اسپانیا، برنامه ریزی منظم و دقیق برای سفر شما، انجام رزرو بلیط رفت و برگشت اسپانیا، انجام رزرو هتل و صدور آنلاین بیمه مسافرتی را در کمترین زمان ممکن و کاملا تضمینی برای شما انجام می دهد. با رویای زندگی به رویاهای زیبای خود جامه عمل بپوشانید.

خدمات مشابه