رویای زندگی
0 -021

ویزای ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

Italian visa

The time of the Italian Embassy

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

وقت سفارت ایتالیا، صددرصد تضمینی و فوری

ایتالیا یک کشور مدیترانه ای در جنوب قاره اروپاست که شامل دو جزیره بزرگ سیسیل و ساردینی می باشد. ایتالیا با کشورهای فرانسه، اسلوانی، اتریش و سوئیس همسایه است. ایتالیا حدود 60 میلیون نفر جمعیت دارد که پنجمین کشور پرجمعیت قاره سبز اروپا به شمار می رود.  پایتخت کشور ایتالیا شهر زیبای رم است که با 4 میلیون و 278 هزار نفر جمعیت، بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر ایتالیا می باشد. شهر رم در مدت زمان طولانی به عنوان پایتخت امپراطوری روم و اقامتگاه پاپ انتخاب شده و از این نظر یکی از مراکز مهم سیاسی و مذهبی اروپا محسوب می شود. پس از رم، شهرهای میلان، ناپل، تورین، پالرمو، جنوآ، بولونیا، فلورانس، باری، کاتانیا، ونیز از جمله شهرهای بزرگ و مهم ایتالیا می باشند.

فرهنگ و علاقمندی مردم ایتالیا

مردم ایتالیا از گذشته های دور با هنر و خصوصا معماری، خانواده و  غذاهای خوشمزه مانند انواع پیزاها و پاستاها پیوند خورده و در این زمینه دارای فرهنگی غنی و تاریخی می باشد. معماری در ایتالیا دارای ارزش والایی است و بسیاری از ساختمان های تاریخی و معروف دنیا در این کشور قرار دارد. ایتالیا زادگاه برخی سبک های معروف معماری در دنیا از جمله سبک های کلاسیک رومی، رنسانسی، باروکی و نئوکلاسیک می باشد که در ایتالیا ظهور یافتند و به سایر کشورهای دنیا رسوخ پیدا کرده اند. همچنین خانواده و دورهمی های خانوادگی در کشور ایتالیا دارای ارزش زیادی است و از این نظر فرهنگی مشابه فرهنگ ایران دارند. بسیاری از دورهمی های خانوادگی کشور ایتالیا حول محور پیتزاهای خوشمزه و پاستاهای فوق العاده می چرخد که این غذاها تمام دنیا را در تسخیر خود درآورده و در کشور ما ایران نیز محبوبیت پیدا کرده اند ولی خوشمزه ترین و لذیذترین پیتزاها و پاستاها با پنیرهای عالی را فقط باید در ایتالیا تجربه کنید. جاذبه های گردشگری، رستوران های محبوب و دوست داشتنی با غذاهای متنوع ایتالیایی و معماری کهن و تاریخی و پرهیجان در کنار شب های زنده و پر جنب و جوش ایتالیا باعث شده تا هر سال گردشگران بسیار زیادی برای دیدن جاذبه های گردشگری ایتالیا راهی این کشور شوند. بازدید از آمفی تئاتر کولوسئوم که نمادی از رم باستان است و از طرفی برج تاریخی و کج پیزا شما را شگفت زده می کند. کانال بزرگ ونیز فضایی شاعرانه و دیدنی پدید آورده و از دیدن دریاچه کومو و شهر ساحلی آمالفی لذت خواهید برد. کلیسای جامع سانتا ماریا، شهر واتیکان، کلیسای سنت مارک، معبد پانتون و فروم رومی ها نیز از جمله آثار دیدنی و جذاب ایتالیا به شمار می روند.

اقتصاد ایتالیا، فضایی مناسب برای سرمایه گذاران

اقتصاد کشور ایتالیا تا قبل از جنگ جهانی دوم بر پایه کشاورزی بود و بعد از این دوران بر پایه اقتصاد صنعتی شکل گرفت و اکنون ایتالیا پنجمین کشور صنعتی دنیا به شمار می رود. ایتالیا هم اکنون در صنعت ماشین سازی، تولید ماشین آلات، موتور وسایل نقلیه مختلف، محصولات شیمیایی، محصولات الکترونیکی، داروسازی، پوشاک و نساجی در دنیا حرفی برای گفتن دارد و در این زمینه ها همچنان رو به رشد می باشد. اگر به دنبال سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور ایتالیا هستید، موقعیت بسیار مناسبی پیش روی شما قرار گرفته است.

امکان تحصیل رایگان در ایتالیا

کشور ایتالیا پس از استرالیا و کانادا دارای آسان ترین شرایط برای پذیرش دانشجو و صدور  ویزای تحصیلی است. هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا نیز نسبت به سایر کشورهای اروپایی، ارزان تر تمام می شود ضمن آنکه از امکان تحصیل رایگان و دریافت بورسیه های تحصیلی نیز برخوردار خواهید بود. از جمله دانشگاه های مهم ایتالیا دانشگاه پلی تکنیک میلان است که برترین دانشگاه ایتالیا و یکی از معتبرترین دانشگاه ها در زمینه رشته های فنی مهندسی خصوصا معماری و طراحی صنعتی می باشد. دانشگاه ساپینزا بزرگ ترین و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا به شمار می رود که دارای رشته های متنوع بوده و اساتید مطرح علمی جهان در آن به تدریس می پردازند. دانشگاه بولونیا یکی از بزرگ ترین دانشگاه های ایتالیا است که از نظر تعداد دانشجویان عضو برنامه مبادله دانشجویان خارج از کشور، رتبه اول ایتالیا و رتبه پنجم در بین دانشگاه های برتر اروپا را در اختیار دارد. و دانشگاه میلان یکی از برترین موسسات بین المللی از نظر بهره وری علمی است که زبان اصلی تدریس در آن ایتالیایی بوده و البته در آن بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. وجود این دانشگاه های معتبر علمی و سایر دانشگاه های بین المللی و مطرح دیگر در ایتالیا در کنار برخورداری از آب و هوای معتدل و ده ها مکان تاریخی و جاذبه گردشگری بی نظیر در ایتالیا و زندگی شبانه هیجان انگیز و غذاهای متنوع و جذاب ایتالیایی سبب شده تا این کشور به یکی از جذاب ترین کشورها برای اخذ ویزای دانشجویی بدل گردد.

انواع ویزای ایتالیا

اگر قصد سفر و یا مهاجرت به ایتالیا را دارید باید در ابتدا هدف از سفر به ایتالیا و نوع ویزای ایتالیا را مشخص کنید. انواع ویزای ایتالیا شامل ویزای توریستی ایتالیا یا ویزای شینگن ( نوع C ) که به شما اجازه اقامت کوتاه مدت 90 روزه در ایتالیا را می دهد و به شما اجازه می دهد علاوه بر ایتالیا از کشورهای عضو پیمان شینگن نیز بازدید داشته باشید، همچنین ویزای تجاری ایتالیا که به دعوت نامه رسمی از طرف شرکت یا کمپانی ایتالیایی برای فرد متقاضی نیاز است، ویزای دانشجویی ایتالیا که باید در ابتدا پذیرش از یکی از دانشگاه های ایتالیا را کسب کند، ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا، ویزای کاری ایتالیا، ویزای ترانزیت و حمل و نقل ایتالیا، ویزای پزشکی و درمانی ایتالیا، ویزای ازدواج ایتالیا، ویزای خانوادگی ایتالیا، ویزای تحصیلی و تحقیقاتی کوتاه مدت ایتالیا و ویزای هنری ایتالیا می گردد که برای هرکدام از آن ها مدارک خاصی مورد نیاز است. کارشناسان حرفه ای رویای زندگی به شما در اخذ هر کدام از ویزاهای مدنظر خود، مشاوره می دهند.

راهنمای گرفتن وقت سفارت ایتالیا

در ابتدا شرکت ckgs کارگزار سفارت ایتالیا در ایران بود ولی از 16 جولای 2023 شرکت ویزامتریک کارگزار سفارت ایتالیا برای تعیین وقت سفارت و انجام امور مربوط به اخذ ویزا معرفی شده است. با توجه به استقبال بسیار زیاد برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا و تعداد بسیار کمتر وقت سفارت در برابر حجم بالای متقاضیان باعث شده تا گرفتن وقت سفارت ایتالیا تا حدودی مشکل و زمان بر باشد. از آن جایی که کارگزاری ویزامتریک مسئولیت انجام وقت سفارت ایتالیا را برعهده دارد، درگاه رزرو وقت این کارگزاری هر هفته یک بار و در هر ماه تنها 4 بار باز می شود که در مدت زمان کوتاه چند دقیقه ای، تمامی وقت های ارائه شده پر می شوند. بنابراین متقاضیان وقت سفارت ایتالیا گاه تا چندین هفته برای گرفتن وقت انتظار می کشند. در صورتی که موفق به اخذ وقت سفارت ایتالیا نشده اید،کارشناسان باتجربه رویای زندگی در خصوص وقت سفارت ایتالیا می توانند به شما مشورت دهند.

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

کارگزاری ویزامتریک هیچ زمان مشخصی را برای باز شدن وقت سفارت ایتالیا اعلام نمی کند و کسی از زمان باز شدن آن مطلع نیست. این مساله به خاطر کنترل ترافیک سایت کارگزاری سفارت ایتالیا صورت گرفته و زمان قبلی برای باز شدن وقت سفارت توسط این کارگزاری اعلام نمی شود. کارشناسان آژانس مسافرتی رویای زندگی همواره بر روی سایت کارگزاری سفارت ایتالیا مسلط هستند و در صورت باز شدن وقت سفارت می توانند در اسرع وقت نسبت به رزرو وقت سفارت ایتالیا اقدام کنند. اگر به دنبال تسریع در رزرو وقت سفارت ایتالیا هستید، کارشناسان رویای زندگی در دسترس شما هستند.

مدارک لازم برای وقت سفارت ایتالیا

فرم درخواست ویزا: اولین و مهم ترین مدرک برای وقت سفارت ایتالیا، فرم درخواست ویزای ایتالیا است که در این فرم برنامه سفر و مشخصات لازم برای سفارت و کنسولگری ایتالیا وجود داشته و مورد بررسی قرار می گیرد.

نکته: در صفحه سوم این فرم دو امضا با تاریخ میلادی و محل تکمیل فرم وجود دارد که باید کاملا درج شود و امضای این فرم برای افراد زیر 18 سال باید توسط والدین صورت بگیرد.

پرینت نوبت سفارت ایتالیا: که باید پس از ثبت نام در سایت کارگزاری ویزامتریک، از آن پرینت گرفته و نزد خود نگهداری کنید.

شناسنامه: تمامی صفحات شناسنامه باید به زبان ایتالیای یا انگلیسی ترجمه شده و به همراه کپی از تمامی صفحات به سفارت ایتالیا ارائه گردد.

دو قطعه عکس بیومتریک: این عکس ها در اندازه 3.5 در 4 بوده و باید مربوط به 6 ماه اخیر باشد. بک گراند آن سفید و حدود 70 درصد تصویر باید مربوط به صورت باشد. عکس بدون روتوش بوده و متقاضی نباید لبخند یا اخم  داشته باشد. ضمنا کنسولگری ایتالیا محدودیتی برای تصاویر با حجاب یا بی حجاب برای خانم ها ندارد.

پاسپورت دارای اعتبار: پاسپورت شما باید از تاریخ پایان سفر حداقل 6 ماه اعتبار داشته و دارای حداقل 2 برگه سفید روادید داشته باشد.

نکته: به همراه داشتن کپی صفحه اول پاسپورت و ویزاهای شینگن قبلی به همراه مهرهای ورود و خروج و ویزا از کشور آمریکا و انگلستان در صورت وجود لازم می باشد.

مدارک رزرو هتل یا دعوت نامه: برای گرفتن ویزا مدارک رزرو هتل کافی است و نیازی به گرفتن قطعی هتل نمی باشد. همچنین در صورت داشتن دعوت نامه اگر دعوت کننده شهروند ایتالیایی است، اصل دعوت نامه و کپی کارت شناسایی یا پاسپورت دعوت کننده لازم است. در صورتی که دعوت کننده شهروند خارجی مقیم ایتالیا است، اصل دعوت نامه به همراه اجازه اقامت با اعتبار حداقل یک ماه از تاریخ خاتمه ویزای درخواستی مورد نیاز است.

مدارک شغلی: مدرک شغلی مورد نیاز برای مشاغل مختلف، متفاوت است.

مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت ها: آگهی تاسیس یا تغییرات شرکت که نام متقاضی در 3 سال اخیر ثبت شده باشد.

کارمندان: حکم کارگزینی معتبر یا سابقه بیمه حداقل 6 ماه اخیر در سازمان دولتی یا نیمه دولتی

مشاغل آزاد: داشتن پروانه کسب معتبر با کارت مباشرت و بازرگانی معتبر

نکته: مدارک شغلی باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ترجمه شده باشد

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: مدرک رزرو بلیط هواپیما لازم است ولی اجباری در خرید قطعی بلیط هواپیما وجود ندارد.

بیمه مسافرتی: به همراه داشتن بیمه مسافرتی برای ویزای ایتالیا ضروری است. این بیمه توسط کارشناسان رویای زندگی به صورت آنلاین صادر می گردد.

مدرک تمکن مالی: برای اثبات تمکن مالی به سفارت ایتالیا داشتن مدارک زیر لازم است.

پرینت گردش حساب 3 ماه اخیر با مهر بانک

سند ملکی و سند خودرو در صورت دارا بودن

نکته: مدرک تمکن مالی باید به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ترجمه شده باشد.

اجازه خروج محضری: اجازه خروج محضری خصوصا برای افراد زیر 18 سال که به همراه یکی از والدین درخواست ویزا داشته باشد لازم است و باید همراه با مهر وزارت امور خارجه و دادگستری و به صورت ترجمه شده به زبان ایتالیایی یا انگلیسی به کنسولگری ایتالیا ارائه گردد.

آخرین مدرک تحصیلی: ارائه ترجمه از آخرین مدرک تحصیلی و دو کپی از مدارک فارسی نیز مورد نیاز است.

وقت فوری سفارت ایتالیا

گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلفی مجبور به اخذ وقت فوری سفارت ایتالیا بشوید. از جمله اگر قصد دارید در یک همایش علمی یا سمینار و یا یک رویداد نمایشگاهی شرکت کنید یا زمانی که از یک شهروند ایتالیایی دعوت نامه دریافت کرده اید و زمان شما رو به پایان است در این هنگام باید وقت فوری سفارت ایتالیا را دریافت کنید تا روند دریافت ویزا برای شما دارای زمان کمتری باشد. مسلم است که برای گرفتن وقت فوری سفارت ایتالیا متحمل هزینه بیشتری خواهید شد.کارشناسان رویای زندگی در کنار شما هستند تا بتوانید در زمان مناسب ویزای ایتالیای خود را دریافت کرده و به موقع به ایتالیای زیبا سفر کنید.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

هزینه وقت سفارت ایتالیا بر اساس نوع ویزایی که درخواست می دهید، متفاوت است. اگر درخواست ویزای توریستی یا شینگن کرده باشید، هزینه خدمات سفارت ایتالیا برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان 6 تا 12 سال 40 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد. هزینه ویزای بلندمدت تحصیلی 50 یورو و برای ویزای بلندمدت کاری، تحقیقاتی، درمانی و سایر انواع ویزا که بیش از 90 روز به طول بیانجامد، 117 یورو می باشد. کنسولگری ایتالیا وقت پریمیوم را نیز برای متقاضیان درنظر گرفته که در صورت رزرو وقت پریمیوم هنگام حضور در سفارت در صف انتظار قرار نمی گیرید و از شما پذیرایی صورت می گیرد. در صورتی که وقت پریمیوم یا ویژه را رزرو کنید 50 یورو هزینه بیشتر باید پرداخت کنید.

آدرس کارگزاری ویزامتریک:

دفتر ویزامتریک در تهران در خیابان شهید بهشتی، خیابان وزرا، نبش خیابان 21، ساختمان شیراز، طبقه اول، پلاک 137 قرار دارد. تلفن آن 88700343  می باشد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با آن تماس بگیرید.

آدرس سفارت ایتالیا در تهران:

سفارت ایتالیا در تهران، در خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک 15 واقع شده که در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 تا 13 باز می باشد. شماره تماس دفتر ویزا سفارت ایتالیا : ۸۸۱۹۰۱۶۰-0۲۱  می باشد.

اخذ مطمئن و سریع وقت سفارت ایتالیا

در صورتی که بخواهید از اخذ وقت سفارت ایتالیا مطمئن باشید و در کمترین زمان ممکن ویزای ایتالیای خود را دریافت کنید، آژانس گردشگری و مسافرتی رویای زندگی در دسترس شما است. کارشناسان حرفه ای و زبده رویای زندگی شما را در گرفتن راحت و بدون دردسر وقت سفارت ایتالیا و به تبع آن اخذ ویزای مورد نظرتان راهنمایی خواهند کرد. رویای زندگی در کنار شماست تا به رویاهای لذت بخش زندگی خود دست یابید.

خدمات مشابه