رویای زندگی
0 -021

ویزای آلمان

وقت سفارت آلمان

Germany visa

appointment of Germany embassy

آلمان با توجه به پیشرفت های صنعتی و تکنولوژیکی و وجود فرصت های ارزشمند برای پیشرفتدر عرصه های مختلف، همواره یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت محسوب می شود وسالانه افراد بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان مشتاق مهاجرت به آلمان به منظور کار و زندگی یا تحصیل و امور تحقیقاتی و پژوهشی و یا تجارت و سرمایه گذاری هستند. در چند دهه اخیر افراد زیادی از کشورهای مختلف خصوصا کشور ایران، آلمان را به عنوان مقصد مطلوب خود برای مهاجرت برگزیده اند. افراد متقاضی مهاجرت به آلمان در ابتدا باید مدارک لازم برای ارائه به سفارت آلمان را فراهم کرده و سپس از سفارت آلمان وقت بگیرند و با ارائه مدارک مورد نیاز درخواست ویزای آلمان را نهایی کنند.

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید چه اقدامی کنیم؟

 

آلمان با توجه به پیشرفت های صنعتی و تکنولوژیکی و وجود فرصت های ارزشمند برای پیشرفت در عرصه های مختلف، همواره یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت محسوب می شود و سالانه افراد بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان مشتاق مهاجرت به آلمان به منظور کار و زندگی یا تحصیل و امور تحقیقاتی و پژوهشی و یا تجارت و سرمایه گذاری هستند. در چند دهه اخیر افراد زیادی از کشورهای مختلف خصوصا کشور ایران، آلمان را به عنوان مقصد مطلوب خود برای مهاجرت برگزیده اند. افراد متقاضی مهاجرت به آلمان در ابتدا باید مدارک لازم برای ارائه به سفارت آلمان را فراهم کرده و سپس از سفارت آلمان وقت بگیرند و با ارائه مدارک مورد نیاز درخواست ویزای آلمان را نهایی کنند.

نوع ویزا را مشخص کنید و به صورت آنلاین ثبت نام کنید

 

اولین قدم برای گرفتن وقت سفارت آلمان مشخص شدن نوع ویزای آلمان است. باید در ابتدا هدف خود از گرفتن ویزا را مشخص کنید و عنوان کنید که به چه نوع ویزایی شامل دانشجویی، کار و تجاری، سرمایه گذاری، توریستی، پیوستن به خانواده، پزشکی، بشر دوستانه یا موارد دیگر نیاز دارید. در این مرحله باید به صورت آنلاین برای وقت سفارت آلمان در وب سایت کارگزار رسمی سفارت آلمان در تهران ثبت نام کنید. اکنون وب سایت ویزامتریک تنها کارگزار رسمی و مورد تایید سفارت آلمان است که از طریق آن می توانید برای گرفتن وقت سفارت آلمان اقدام کنید. برای ثبت نام در سایت ویزامتریک، اطلاعات خود را در سایت وارد کرده و با ایجاد یک حساب کاربری اقدام به ثبت نام کنید. در این حساب کاربری باید نوع ویزای مورد نظر خود را تعیین کنید. حتی در این وب سایت می توانید روز و ساعت مورد نظر خود برای گرفتن وقت سفارت آلمان را مشخص نمایید. در هنگام درخواست وقت سفارت آلمان وارد کردن شماره تماس و ایمیلی که به آن دسترسی دارید بسیار مهم است چون پس از انجام ثبت نام اولیه برای شما یک ایمیل ارسال می شود که باید آن را تایید نمایید و در صورتی که به ایمیل دسترسی نداشته باشید باید از اول مراحل ثبت نام و درخواست وقت سفارت آلمان را ثبت کنید.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آلمان

 

برای اقدام به منظور وقت سفارت آلمان باید در تهیه مدارک مورد نیاز دقت کنید. برای وقت سفارت آلمان این مدارک مورد نیاز می باشد: پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و حداقل دو برگ خالی ، 2 قطعه عکس جدید و رنگی با بک گراند سفید، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی(دقت کنید تمامی کپی ها بر روی کاغذ A4 گرفته شوند)، دعوتنامه در صورت وجود، فرم درخواست ویزا، گواهی اشتغال به کار یا سابقه بیمه، مدارک اثبات تمکن مالی، مدارک رزرو هتل، مدارک رزرو بلیط رفت و برگشت، بیمه نامه مسافرتی، سند ازدواج و تولد فرزند(در صورت وجود)، کپی تمام ویزاهای دریافت شده در 5 سال گذشته، انگیزه نامه و توضیح درباره علت و هدف از سفر به آلمان.

پرداخت هزینه وقت سفارت آلمان

 

وقت سفارت آلمان به دو صورت معمولی و فوری خواهد بود که هزینه هر کدم متفاوت می باشد. این هزینه ها باید به شماره حسابی که توسط وب سایت ویزامتریک به عنوان کارگزار سفارت آلمان معرفی می گردد،  واریز شود. فیش واریزی را حتما نزد خود نگهداری نمایید. پس از پرداخت هزینه، فرآیند رزرو وقت سفارت آلمان برای شما آغاز می شود. پس از پرداخت وجه، 24 ساعت طول می کشد تا امکان ثبت وقت و فیش واریزی برای شما فراهم گردد. سفارت آلمان روز معینی را برای مراجعه حضوری به سفارت و انجام انگشت نگاری و انجام مصاحبه مشخص می کند که از طریق ایمیل به شما اعلام می شود. همچنین اگر در مدارک شما نقصی وجود داشته باشد از طریق ایمیل به شما اعلام می شود. بنابراین همواره ایمیل خود را چک کنید.

وقت سفارت آلمان چقدر طول می کشد؟

 

پس از درخواست وقت سفارت آلمان در حدود 21 تا 30 روز بعد، زمانی برای انجام انگشت نگاری توسط سفارت آلمان تعیین می گردد. مدت زمان انتظار برای وقت سفارت آلمان به نوع ویزایی که درخواست کرده اید ارتباط مستقیم داشته و به دو دسته فوری و عادی تقسیم بندی می شود.

وقت فوری سفارت آلمان

 

وقت فوری سفارت آلمان تنها برای ویزاهای پزشکی و بشردوستانه اتفاق می افتد و افراد متقاضی می توانند با ارائه مدارک پزشکی معتبر و همچنین پذیرش از یکی از بیمارستان های آلمان برای وقت سفارت آلمان اقدام کنند. درخواست وقت برای اهداف بشر دوستانه نیز در اولویت سفارت آلمان قرار داشته و ظرف مدت یک هفته الی یک ماه این وقت قابل دریافت است.

وقت عادی سفارت آلمان

 

برای سایر ویزاهای درخواستی مدت زمان وقت سفارت آلمان متفاوت خواهد بود. این زمان بر اساس نوع ویزا و تعداد افراد متقاضی آن ویزا متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلات تکمیلی و فرصت های مطالعاتی حدود 2 تا 4 هفته، برای ویزای دانشجویی لیسانس و کالج با داشتن پذیرش از دانشگاه یا کالج در آلمان، حدود 1 تا 3 سال، برای ویزاهای کار و اشتغال حدود 1 سال، برای ویزای پیوست به خانواده بین 4 تا 6 ماه و برای ویزای شینگن حدود 4 هفته به طول خواهد انجامید. همانطور که می دانید ویزای شینگن اقامت 90 روزه را برای شما در آلمان فراهم می کند و از آنجایی که آلمان یکی از کشورهای عضو شینگن بوده با دریافت ویزای شینگن می توانید به سایر کشورهای عضو این پیمان نیز سفر کنید.

نکته مهم در وقت سفارت آلمان

 

حدود 2 تا 6 هفته پیش از روز مصاحبه در سفارت آلمان، یک ایمیل برای شما ارسال می گردد و زمان دقیق حضور شما در سفارت آلمان را مشخص می کند. به شما به مدت 7 روز کاری فرصت داده می شود تا این ایمیل را تایید نمایید. در غیر این صورت درخواست وقت سفارت آلمان شما لغو می گردد و باید دوباره برای وقت سفارت آلمان درخواست بدهید. پس همواره ایمیل خود را زیر نظر داشته باشید و ایمیل های دریافتی را کنترل کنید. همچنین هنگام حضور در سفارت باید دقیقا سر وقت حاضر شوید و اندکی تاخیر ممکن است ویزای شما را با ریسک مواجه کند. پاسخگویی مناسب به سوالات، تکمیل بودن تمامی مدارک و آداب و وضعیت ظاهری نیز در در مصاحبه حضوری می تواند تعیین کننده باشد.

آدرس سفارت آلمان در تهران:

 

اگر قصد حضور در سفارت آلمان در ایران را دارید می توانید به آدرس سفارت آلمان در شهر تهران واقع در خیابان فروسی، نبش کوچه برلن، پلاک 324 مراجعه نمایید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که در صورت داشتن وقت سفارت آلمان می توانید به آنجا مراجعه نمایید وگرنه حضور در سفارت آلمان بدون وقت سفارت، امکان پذیر نخواهد بود.

آدرس و شماره تماس ویزامتریک:

 

همان گونه که اشاره شد وب سایت ویزامتریک تنها کارگزار رسمی و مورد تایید سفارت آلمان است که برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید با مراجعه به آن به آدرس www.visametric.com ثبت نام کرده و اطلاعات لازم را وارد نموده و درخواست وقت سفارت آلمان را ثبت نمایید. اگر قصد مراجعه حضوری به دفتر ویزامتریک در تهران را دارید باید به آدرس خیابان شهید بهشتی، خیابان وزرا، نبش خیابان 21، ساختمان شیراز، طبقه اول، پلاک 137 مراجعه نمایید. تلفن دفتر ویزامتریک  88700343  می باشد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با آن تماس بگیرید.

رویای زندگی همراه همیشگی شماست

 

در صورتی که برای درخواست وقت سفارت آلمان با مشکل مواجه شده اید یا نیاز به مشاوره کارشناس خبره و با تجربه دارید، آژانس خدمات مسافرتی و گردشگری رویای زندگی با سال ها تجربه موفق در زمینه مشاوره و اخذ ویزا و مجوز اقامت برای متقاضیان در کشورهای مختلف دنیا از جمله کشور مدرن آلمان در تمامی مراحل در کنار شماست تا با خیالی آسوده و در اسرع وقت بتوانید ویزای آلمان خود را اخذ نمایید. بهره گیری از مشاوران حرفه ای مهاجرت و وکیلان زبده حقوقی می تواند خیال شما را برای اخذ ویزای آلمان راحت کند. رویای زندگی دوست و همراه صمیمی شماست تا به رویاهای جذاب خود در زندگی دست یابید.

خدمات مشابه