رویای زندگی
0 -021
پرچم آمریکا

ویزای توریستی بریتانیا(انگلیس)

ویزای توریستی انگلیس

Britain Tourist Visa

England Tourist Visa

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

ویزای توریستی انگلیس، شرایط و مراحل گام به گام اخذ ویزا

بریتانیای کبیر بزرگ ترین جزیره بریتانیا ست که به همراه ایرلند شمالی بریتانیا را تشکیل می دهند که ایرلند شمالی در شمال شرقی جزیره ایرلند واقع گردیده است. بریتانیا دارای 14 سرزمین در آن سوی دریا و در مجموع دارای 53 قلمرو دارای منافع مشترک می باشد که این سرزمین ها بقایای امپراطوری بزرگ بریتانیا را تشکیل می دهند. در قرن های 19 و 20 میلادی، امپراطوری بریتانیا به یک چهارم خشکی های سراسر زمین حکومت می راند و به حکومت ها و سرزمین های آن ها مسلط بود و از این نظر بزرگ ترین امپراطوری تاریخ به شمار می رود. آثار تاریخی بجا مانده از آن دوران و ویرانه های باستانی که از گذشته به جای مانده است امروز یکی از جاذبه های گردشگری و جذاب انگلستان به شمار می رود که سالانه میلیون ها گردشگر به این کشور سفر می کنند تا از این آثار تاریخی و باستانی به جای مانده بازدید کنند. علاوه بر تاریخ کهن و پر فراز و نشیب و پر از تهاجم و جنگ در انگلستان، از نظر اقتصادی این کشور یک کشور توسعه یافته و مدرن در دنیا شناخته می شود که ششمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی محسوب می شود. همچنین انگلستان از نظر برابری قدرت خرید، هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا ارزیابی می شود. از نظر صنعتی نیز انگلستان دارای سبقه تاریخی است و همان گونه که در قرن 19 و 20 میلادی جزو نخستین کشورهای صنعتی دنیا بود و ابرقدرتی بی همتا در صنعت بود، هم اکنون نیز جزو کشورهای صنعتی و مدرن دنیا است و در بسیاری از صنایع در بین تمامی کشورهای دنیا همچنان حرف اول را می زند. بر اساس این قدرت صنعتی و اقتصادی که انگلستان از آن برخوردار است، این کشور دارای قدرت سیاسی و گسترده بین المللی در مناسبات مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز می باشد و بر همین اساس در شورای امنیت سازمان ملل جزو معدود اعضای ثابت شورای امنیت دارای حق وتو می باشد. بریتانیا در گذشته عضو اتحادیه اروپا بود ولی در سال 2020 با اکثریت آرا از اتحادیه اروپا جدا شد. جاذبه های گردشگری انگلیس نیز برای گردشگران بسیار شگفت آور است و بسیاری از افراد در سراسر جهان متقاضی دریافت ویزای گردشگری انگلستان به منظور بازدید از این جاذبه های گردشگری هیجان انگیز هستند. در کشور ما نیز سالانه افراد زیادی با اهداف مختلف برای دریافت ویزای توریستی انگلیس درخواست می دهند. در این مقاله در مورد ویزای توریستی انگلیس و نحوه درخواست و مدارک لازم برای این نوع ویزا توضیحاتی ارائه می دهیم.

 

شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس

در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس را دارید یا خیر. ویزای توریستی انگلیس برای اهدافی همچون دیدار با خانواده، اهداف تجاری و کوتاه مدت و یا تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری انگلیس صادر می شود. اگر متقاضی دیدار با خانواده یا برنامه تجاری یا شرکت در یک رویداد نمایشگاهی یا شرکت در سمینار علمی یا اهداف مشابه هستید، باید حتما دعوت نامه داشته باشید. بدون دعوت نامه با درخواست ویزای توریستی شما موافقت نمی شود. همچنین در صورتی که با هدف بازدید از جاذبه های گردشگری انگلیس یا تفریح قصد دارید به این کشور سفر کنید باید تاریخچه سفری مناسب و منابع مالی کافی به همراه داشته باشید وگرنه درخواست ویزای توریستی شما ریجکت می شود. تاریخچه سفری مناسب خصوصا سابقه داشتن ویزای شنگن و نیز تمکن مالی قابل قبول برای سفر به انگلیس بسیار مهم و ضروری است و برای صدور ویزای توریستی انگلیس مورد توجه قرار می گیرد.

انواع ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس در واقع یک مجوزی است که از طرف سفارت انگلیس برای شما صادر می شود تا با استفاده از آن حق ورود به خاک انگلیس را دریافت کرده و بتوانید در بریتانیا به صورت موقت و برای مدت زمانی مشخص اقامت گزیده و از این زمان برای اهداف گردشگری، تجاری یا دیدار با خانواده بهره ببرید. انواع ویزای توریستی انگلیس عبارتند از:

ویزای توریستی با هدف دیدار با خانواده: این نوع ویزا برای آن دسته از متقاضیانی صادر می شود که قصد دارند با اعضای خانواده یا اقوام خود را که در انگلیس اقامت دارند، بازدید کنند. برای اخذ این نوع ویزا باید حتما دعوت نامه معتبر و رسمی از خانواده یا اقوام خود دریافت کرده باشید و آن را به عنوان مدارک درخواست ویزای خود به سفارت انگلیس ارائه دهید. در این دعوت نامه باید حتما نسبت فرد متقاضی با افرادی که دعوت نامه را ارسال نموده اند عنوان شود. در صورتی که نتوانید دعوت نامه رسمی از خانواده یا اقوام خود دریافت کنید این ویزا برای شما صادر نمی شود.

ویزای توریستی انگلیس با اهداف تجاری: در صورتی که قصد دارید جهت حضور در جلسات کاری شرکت، دیدار با شرکای تجاری خود، شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت یا همایش ها و سمینارهای علمی و پزشکی در انگلستان حضور بیابید به این نوع ویزا نیاز خواهید داشت. به این نکته توجه کنید که برای اخذ این نوع ویزا نیز باید دعوت نامه رسمی و معتبر از طرف برگزار کننده سمینار یا شرکت دریافت کرده باشید تا بتوانید موفق به کسب ویزای توریستی انگلیس شوید.

ویزای توریستی با هدف تفریح و گردشگری: اگر قصد دارید با هدف گردشگری و تفریح و بازدید از جاذبه های توریستی و تاریخی انگلیس وارد خاک این کشور شوید، به این نوع ویزا نیاز خواهید داشت. به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای این نوع ویزا نیازی به دعوت نامه نمی باشد ولی دو نکته بسیار مهم برای سفارت انگلیس برای صدور این نوع ویزا وجود دارد: تاریخچه سفری مناسب و تمکن مالی قابل قبول. در صورتی که قبلا هیچ گونه سفری به انگلستان یا کشورهای اروپایی و سایر کشورها نداشته باشید و برای اولین بار تقاضای ویزای انگلیس را داده باشید، عموما با ویزای شما موافقت نخواهد شد. داشتن سابقه سفر مناسب خصوصا در صورتی که قبلا ویزای شنگن دریافت کرده باشید بسیار مورد توجه سفارت انگلیس می باشد. همچنین شما باید وضعیت مالی و حساب بانکی مناسب برای تامین هزینه های طول اقامت در انگلیس را داشته باشید و مامور صدور ویزای انگلیس بتواند نسبت به تمکن مالی مناسب شما اطمینان حاصل نماید.

ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس

هم اکنون ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس جایگزین تمام ویزاهای با اهداف بازدید از خانواده، گردشگری و توریستی، تجاری و بازرگانی، سرگرمی و ورزشی، کارآفرینی، درمان خصوصی و سایر اهداف اختصاصی شده است. در واقع شما با این ویزا می توانید به عنوان یک بازدید کننده استاندارد از بریتانیا بازدید کنید و اهداف خود از قبیل گردشگری، تجارت، دوره های تحصیلی و تحقیقاتی (دوره های تا 6 ماه) و سایر فعالیت های مجاز را در طول اقامت در انگلستان دنبال کنید. با این ویزا معمولا می توانید برای مدت 6 ماه در انگلستان بمانید و در مواقعی خاص مانند درمان پزشکی می توانید درخواست اقامت طولانی تری را بدهید. برای آنکه درخواست ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس را ثبت کنید در ابتدا بررسی کنید که آیا هدفی که برای حضور در خاک انگلیس دارید با ویزای شما همخوانی داشته باشد و شامل کاری مجاز گردد. همچنین باید بررسی کنید که واجد شرایط اخذ ویزای استاندارد بازدیدکننده انگلیس هستید یا خیر و اگر تمامی شرایط را دارا بودید، برای ویزای استاندارد ویزیتور به صورت آنلاین درخواست دهید.

شرایط درخواست ویزای استاندارد ویزیتور انگلستان

اگر پاسپورت معتبری دارید که در تمام مدت اقامت شما در سفر به انگلستان اعتبار خواهد داشت و قصد دارید درخواست ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس را ثبت کنید باید شرایط زیر را دارا باشید:

باید نشان دهید و برای مامور صدور ویزا اطمینان حاصل کنید که در پایان سفر خود، بریتانیا را ترک خواهید کرد.

باید اطمینان داشته باشید که در طول سفر و مدت زمان اقامت خود در خاک انگلیس، توانایی تامین هزینه های خود و افراد تحت تکفل خود را خواهید داشت و اگر حامی مالی دارید، برای پرداخت هزینه مدت اقامت خود بودجه کافی دریافت خواهید کرد.

باید نشان دهید که برای مدت طولانی و در بازدیدهای مکرر و متوالی قصد ندارید در بریتانیا زندگی کنید یا این کشور را خانه اصلی خود قرار دهید.

شما باید هزینه کافی برای بازگشت از سفر خود را به همراه داشته باشید یا نشان دهید که از حامی مالی خود برای بازگشت، بودجه کافی دریافت خواهید کرد.

کارهای مجاز و غیر مجاز در صورت دریافت ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس

کارهای مجاز:

شما می توانید به عنوان یک بازدیدکننده استاندارد در بریتانیا از جاذبه های تاریخی و توریستی بازدید می کنید.

می توانید برای دیدن دوستان، خانواده یا فامیل خود بروید.

می توانید در یک موسسه خیریه ثبت شده برای مدت 30 روز داوطلب شوید

می توانید از بریتانیا با هدف ترانزیت عبور کرده و  به کشور دیگری بروید.

می توانید برای فعالیت های تجاری خاص مانند مصاحبه ها، جلسات، کنفرانس ها و سمینارها شرکت کنید. برای تبلیغ برند و کسب و کار خود در نمایشگاه های تخصصی شرکت کرده یا به مذاکره و امضای قرارداد بپردازید. می توانید در مورد فعالیت های مورد نظر خود آموزش دیده یا از تکنولوژی وصنعت مورد نظر خود بازدید کنید. همچنین می توانید در مورد تجهیزات، ماشین آلات، نرم افزار و سخت افزار کامپیوتری و نصب و نگهداری وتعمیرات آن ها اطلاعات و دانش لازم را کسب کرده و یا توافق لازم را انجام دهید.

می توانید برای یک برنامه تبادل تحصیلی یا شرکت در یک برنامه آموزشی تفریحی 30 روزه شرکت کنید.

کارهای غیر مجاز:

انجام کار با دریافت حقوق یا حتی بدون حقوق برای یک شرکت بریتانیایی ویا یک فعالیت خود اشتغالی ممنوع است.

نمی توانید مزایا یا دریافت وجوه عمومی را مطالبه کنید.

نمی توانید با هدف زندگی در بریتانیا برای مدت طولانی به بازدیدهای مکرر و یا متوالی بپردازید.

نمی توانید ازدواج کنید یا یک مشارکت مدنی را ثبت کنید.

هزینه ویزای استاندارد ویزیتور انگلستان چقدر است؟

در صورتی که قصد دارید جهت ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس درخواست دهید باید درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت رسمی سفارت انگلیس GOV.UK ثبت نمایید. اولین زمانی که می توانید درخواست خود را ثبت کنید 3 ماه قبل از سفر می باشد. اگر بنا به شرایط کاری یا خانوادگی و یا درمانی و تحصیلی به طور منظم از انگلستان بازدید می کنید می توانید به جای دوره 6 ماهه، برای ویزای استاندارد ویزیتور طولانی مدت تری درخواست دهید. هزینه ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس بر حسب مدت زمان اقامت به شرح زیر است:
ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس با حداکثر 6 ماه اقامت: 100 پوند
ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس به دلایل پزشکی با حداکثر 11 ماه اقامت: 200 پوند
ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس برای دانشگاهیان با حداکثر 12 ماه اقامت: 200 پوند
ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس با حداکثر 2 سال اقامت (6ماه در هر بازدید) : 376 پوند
ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس با حداکثر 5 سال اقامت (6ماه در هر بازدید) : 670 پوند
ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس با حداکثر 10 سال اقامت ( 6 ماه در هر بازدید) : 837 پوند
اگر با اعضای خانواده خود درخواست ویزای استاندارد ویزیتور انگلیس درخواست می دهید باید برای هرکدام از آنان هزینه ویزای مربوطه را بپردازید.

ویزای استاندارد ویزیتوری بلند مدت انگلیس

در صورتی که به دلایلی به صورت منظم از انگلیس بازدید می کنید می توانید برای ویزای استاندارد ویزیتوری بلندمدت انگلیس درخواست ثبت کنید. ویزای استاندارد ویزیتوری بلند مدت انگلیس می تواند شامل دوره 2 ساله، دوره 5 ساله و دوره 10 ساله باشد. تنها باید به این موضوع توجه داشته باشید که در هر بازدید و حضور در خاک انگلستان می توانید برای مدت 6 ماه در خاک انگلیس اقامت کنید.
در صورتی که برای فرد زیر 18 سال درخواست ویزای استاندارد ویزیتوری بلندمدت انگلیس داده باشید، این ویزا تنها برای 6 ماه پس از رسیدن به سن 18 سالگی اعتبار خواهد داشت و هزینه ای که برای ویزای بلندمدت برای وی پرداخت نموده اید، قابل بازپرداخت نخواهد بود.
در صورتی که درخواست ویزای استاندارد ویزیتوری بلندمدت انگلیس را ثبت نمایید و اداره ویزا و مهاجرت بریتانیا معتقد باشد که به شما ویزای کوتاه مدت تری ارائه دهد، درخواست ویزای بلندمدت شما رد شده و هزینه ای به شما بازپرداخت نخواهد شد.
همچنین اگر اداره ویزا و مهاجرت بریتانیا در مورد سابقه سفر شما به این نتیجه برسد که قصد دارید به صورت مکرر و برای مدت طولانی در بریتانیا زندگی کنید، با درخواست ویزای شما موافقت نمی کند.

مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس

فرم درخواست آنلاین: باید فرم درخواست آنلاین ویزای توریستی انگلیس را کامل و صحیح پر کرده باشید و پرینت آن را ارائه دهید.
پاسپورت معتبر: شما باید پاسپورت معتبر داشته باشید به نحوی که برای تمام طول اقامت شما در بریتانیا اعتبار داشته باشد. همچنین باید حداقل یک صفحه خالی در پاسپورت شما وجود داشته باشد.
دوقطعه عکس: باید دو قطعه عکس در ابعاد 3.5 در 4.5 با پیش زمینه روشن یا سفید ارائه دهید و باید عکس ها حداکثر 6 ماه گذشته گرفته شده باشد و با چهره شما کاملا منطبق باشد.
کارت ملی و کارت پایان خدمت: باید اصل و کپی کارت ملی و  کارت پایان خدمت را به همراه ترجمه معتبر آن ها ارائه دهید.
مدارک تمکن مالی: یکی از مهم ترین موارد برای صدور ویزا بررسی شرایط تمکن مالی متقاضی ویزا است و به این منظور باید اطلاعات بانکی در 6 ماه گذشته، مدارک ملکی و خودروی شخصی و فیش های حقوقی و وضعیت درآمدی خود را ارائه دهید و مامور صدور ویزا باید نسبت به توانایی تامین هزینه های مدت اقامت شما و افراد تحت تکفل در مدت سفر به بریتانیا اطمینان حاصل نماید.
مدارک اقامت در بریتانیا: در صورتی که قصد اقامت در محل زندگی دوستان یا اعضای خانواده و فامیل خود در انگلستان را دارید باید از آنان دعوت نامه معتبر و رسمی جهت اقامت دریافت کرده باشید یا باید مدارک واچر هتل محل اقامت خود را ارائه دهید.
توضیح کامل برنامه سفر به بریتانیا : باید به صورت کامل مشخص کنید که هدف شما از سفر به انگلیس چیست و باید برنامه کامل حضور خود در اماکن و شهرهای مختلف انگلیس و کارهایی که قصد دارید در انگلیس انجام دهید و همچنین برنامه و تاریخ مورد نظر شما برای رفت و برگشت را ارائه دهید. همچنین اگر بناست در تور گردشگری شرکت کنید یا در همایش و سمینار یا جلسه تحقیقاتی حضور یابید باید مدارک و مستندات و دستور کار و برنامه های پیش بینی شده هر کدام از آن ها را نیز ارائه نمایید.
اطلاعات محل اقامت فعلی : باید اطلاعات ونشانی محل زندگی فعلی خود و مدت زمانی که در آن جا زندگی می کنید را با مستندات کافی ارائه نمایید.
تاریخچه سفر شما : در صورتی که در 10 سال گذشته به کشورهای مختلف سفر داشته اید باید تاریخچه سفر و جزئیات آن ها را ارائه کنید. برای این منظور می توانید ویزاهای گذشته و مهرهای مرزی ورود و خروج را در پاسپورت های قدیمی خود را در اختیار سفارت انگلیس قرار دهید.
رسید پرداخت هزینه ویزا: در صورتی که به صورت آنلاین هزینه ویزای درخواستی خود را پرداخت نموده اید باید رسید آن را نگهداری کنید تا در مدارک خود به سفارت ارسال نمایید.
گواهی اشتغال به تحصیل: در صورتی که به تحصیل اشتغال دارید و دانش آموز یا دانشجو هستید باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را ارائه نمایید. اگر دانشجو هستید باید نامه دانشگاه مبنی بر ثبت نام و همچنین موافقت با مرخصی تحصیلی شما را ارائه دهید.
گواهی مدارک شغلی: در صورتی که دارای شغل هستید باید اطلاعات کارفرما و شماره تماس وی را ارائه دهید. همچنین ارائه مدارک شغلی شامل فیش های حقوقی، مدارک کارگزینی، مدارک و سابقه بیمه تامین اجتماعی و در صورتی که بازنشسته هستید، ارائه مدارک بازنشستگی را در دستور کار قرار دهید. همچنین اگر خود اشتغال هستید، مدارک مربوط به کسب و کار شما و پروانه ثبت کسب و کار و در صورتی که در شرکتی عضو یا سهامدار هستید اسناد رسمی و میزان سهام رسمی شما در شرکت مورد نیاز است.
گواهی سلامتی: باید گواهی و مدارک لازم پزشکی و آزمایشات مورد نظر مبنی بر سلامتی روحی و جسمی را ارائه نمایید.
گواهی محضری برای افراد زیر 18 سال: چنانچه زیر 18 سال سن دارید و با یکی از والدین سفر می کنید باید موافقت محضری والد دیگر را به همراه داشته باشید و اگر قصد سفر به تنهایی را دارید باید موافقت نامه محضری هر دو نفر والدین و صفحه مشخصات پاسپورت والدین به همراه معرفی همراه ارائه گردد.
دعوت نامه: در صورتی که برای دیدار با خانواده یا مقاصد تجاری یا درمان پزشکی سفر می کنید باید دعوت نامه رسمی از فرد یا نهاد مقیم انگلیس به همراه داشته باشید ولی در صورتی که تنها برای اهداف گردشگری درخواست ویزای گردشگری بدهید نیازی به دعوت نامه نخواهید داشت.
رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: باید مدارک رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را برای درخواست ویزای گردشگری ارائه نمایید. برای این منظور رزرو قطعی و پرداخت هزینه بلیط لازم نیست و تنها رزرو بلیط در تاریخ های مدنظر برای رفت و برگشت شما مدنظر می باشد.
توجه داشته باشید که اسنادی که به منظور پشتیبانی درخواست ویزای توریستی انگلیس ارائه می دهید باید اصل و بدون مشکل باشند و ترجمه تمامی این مدارک به زبان انگلیسی یا ولزی لازم است که باید در دارالترجمه رسمی و معتبر ترجمه شده و توسط آن مهر شده باشد. همچنین این مدارک باید حاوی تاییدیه کتبی دارالترجمه مبنی بر ترجمه دقیق، تاریخ ترجمه شدن مدارک و جزئیات و راه های تماس با مترجم این اسناد و مدارک باشد.

گام به گام درخواست ویزای توریستی انگلیس

1.در مورد ویزای خود تحقیق کنید. در ابتدا با ورود به وب سایت ویزا و مهاجرت بریتانیا GOV.UK در مورد نوع ویزای توریستی بیشتر تحقیق کنید و ببینید آیا شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی انگلیس را دارید یا خیر. اگر شرایط را داشتید باید توجه کنید که مدارک لازم برای درخواست ویزا را باید ترجمه رسمی کنید و این کار کمی زمان بر (حدود یک ماه) خواهد بود و سریع تر برای آن اقدام کنید.
2.درخواست ویزا دهید. پس از آن که شرایط و مدارک لازم برای درخواست ویزا را آماده کنید در وب سایت ویزا و مهاجرت بریتانیا GOV.UK درخواست ویزای توریستی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.
3.هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید. برای آن که درخواست ویزای توریستی شما در وب سایت ویزا و مهاجرت بریتانیا GOV.UK تکمیل و ارسال شود باید هزینه ویزا و سایز هزینه های اضافی بابت مراقبت های درمانی خود را در طول مدت اقامت مورد نظر پرداخت نمایید. پس از آن که هزینه ها را پرداخت کردید به شما یک شماره مرجع تعلق می گیرد که با عبارت GWF آغاز می شود. حتما این شماره مرجع را یادداشت کرده و نزد خود نگهداری کنید چون در صورتی که نیاز به اصلاحات بعدی برای درخواست ویزا یا زمان وقت ملاقات سفارت انگلیس داشته باشید حتما به این شماره مرجع نیاز خواهید داشت.
4.وقت سفارت انگلیس بگیرید. هر زمان که درخواست ویزای توریستی را در وب سایت ویزا و مهاجرت بریتانیا GOV.UK به صورت کامل و صحیح تکمیل نمودید به منظور وقت سفارت انگلیس به مرکز درخواست ویزا (آدرس وب سایت VFS Global) هدایت خواهید شد تا زمان ملاقات در مرکز درخواست ویزا را رزرو نمایید و درخواست وقت سفارت انگلیس بدهید.
5.در مرکز درخواست ویزا حضور یابید. در زمانی که برای شما مشخص می گردد باید در مرکز درخواست ویزا حضور بیابید. در مرکز درخواست ویزا اطلاعات بیومتریک شما شامل انگشت نگاری از دستان شما  و ثبت عکس الکترونیکی شما اخذ شده و مدارک پشتیبان درخواست صدور ویزای توریستی به همراه ترجمه های رسمی آن ها اسکن و آپلود می گردد. توجه داشته باشید به دلیل تعطیلی سفارت انگلیس در ایران، تحویل مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک توسط دفتر مرکز درخواست ویزا VFS Global  انجام می شود.
6.درخواست ویزای خود را پیگیری کنید. زمانی که در دفتر مرکز درخواست ویزا حضور می یابید و مدارک لازم را بدون نقص تحویل داده و اطلاعات بیومتریک شما ثبت می گردد، نتیجه درخواست شما به صورت یک ایمیل برایتان ارسال می گردد. شما می توانید با کنترل ایمیل خود درخواست ویزای توریستی انگلیس را پیگیری نمایید.
7.اسناد خود را دریافت کنید. پس از آن که برای درخواست ویزای توریستی انگلیس شما تصمیم گیری نهایی صورت گرفت، پاسپورت و سایر مدارک شما از طریق پیک به آدرسی که در زمان ارسال درخواست ویزا اعلام کرده اید، ارسال شده و به شما بازگردانده می شود. برای این موضوع از شما هزینه اضافی دریافت نخواهد شد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی انگلیس

معمولا زمانی که تمامی مراحل درخواست ویزای توریستی انگلیس و ارائه مدارک به مرکز درخواست ویزا و ثبت اطلاعات بیومتریک خود را به انجام می رسانید، اداره ویزا و مهاجرت انگلستان در مدت 3 هفته به درخواست ویزای شما رسیدگی خواهد کرد. اما در شرایطی ممکن است این روند تا 12 هفته نیز به طول بیانجامد. عواملی که ممکن است صدور ویزای فرد را به تاخیر بیاندازد شامل مشکوک شدن به سابقه کیفری متقاضی، وجود سابقه سفر نامطلوب، نگرانی و بررسی در مورد صحت اسناد ارائه شده، وجود نیاز به مدارک بیشتر و حجم بسیار زیاد متقاضیان در یک ایام خاص از سال می باشد.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی انگلستان

سفارت انگلستان نسبت به صدور ویزای انگلیس حساسیت زیادی دارد و بر روی مدارک و مراحل ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس دقت و بررسی زیادی انجام می دهد. گاهی اوقات ممکن است یک اشتباه سهوی کوچک موجب ریجکت شدن ویزای توریستی شما شده و تمام مراحل و زحمات شما با نتیجه دلخواه روبرو نگردد. در این جا مشاوره با کارشناسان حرفه ای ویزا در آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی می تواند برای شما اطمینان بخش بوده و احتمال اشتباهات سهوی و کوچک را به صفر برساند. برخی از دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی شما می تواند شامل موارد زیر باشد.
نقص و کسری در اسناد و مدارک: کوچک ترین نقص یا کسری در اسناد و مدارک درخواست ویزای توریستی انگلیس توسط شما ممکن است ویزای شما را ریجکت کند. حتما باید قبل از تحویل مدارک در وقت ملاقات در مرکز درخواست ویزا، از تکمیل بودن و عدم وجود هرگونه نقص در مدارک اطمینان حاصل کنید. رویای زندگی در این زمینه به شما مشاوره رایگان می دهد.
درخواست اشتباه ویزا: ممکن است در درخواست ویزا به صورت آنلاین موردی را درخواست داده باشید که با اسناد و مدارکی که ارائه می دهید ناهماهنگ باشد. در این صورت ویزای شما ریجکت می شود. حتما در ثبت آنلاین درخواست ویزای توریستی انگلیس دقت کافی را داشته باشید.
عدم اثبات تمکن مالی: در صورتی که نتوانید تمکن مالی خود را برای تامین هزینه های اقامت در خاک بریتانیا اثبات نمایید ویزای شما ریجکت می شود. اداره ویزا و مهاجرت بریتانیا برای صدور ویزا بر روی تمکن مالی افراد متقاضی بسیار اهمیت قائل است و باید در این زمینه مامور صدور ویزا را قانع کنید. این نکته را در نظر بگیرید در صورتی که مبلغ کلانی به صورت یک جا به حساب شما واریز گردد، مامور صدور ویزا را مشکوک کرده و تعداد تراکنش ها و اسناد و مدارک درآمدی شما برای آنان دارای اهمیت است و اگر نتوانید تمکن مالی خود را ثابت کنید قطعا با ریجکتی ویزا مواجه می شوید. کارشناسان حرفه ای و با تجربه رویای زندگی در زمینه تمکن مالی، تجارت ارزشمندی دارند که می توانید آن ها را بکار ببرید.
وجود اسناد جعلی و تقلبی: در صورتی که اسناد جعلی و تقلبی ارائه دهید، درخواست ویزای شما به سرعت ریجکت می شود. بنابراین سعی کنید مدارکی که ارائه می دهید حتما اصلی و واقعی باشند.
اقامت های بیش از حدمجاز در سفر قبلی: اگر در سفر یا سفرهای قبلی اقامت بیش از حد مجاز داشته باشید، درخواست ویزای توریستی شما ریجکت می شود. باید زمانی که ویزا دریافت می کنید و به سفر می روید حتما مدت زمان اقامت را در نظر گرفته و در زمان مقرر به کشور بازگردید.
وجود سابقه کیفری: از آن جایی که بریتانیا برای شهروندان خود امنیت اجتماعی بالایی را قائل است در صورتی که فرد متقاضی ویزای توریستی انگلیس دارای سابقه کیفری بالای 4 سال زندانی باشد با درخواست ویزای توریستی آن فرد موافقت نمی شود و ویزای وی ریجکت می گردد.

اعتراض به ریجکت ویزای توریستی انگلیس

در صورتی که با درخواست ویزای توریستی انگلیس شما موافقت صورت نگیرد و در ایمیل نتیجه ویزایی که دریافت می کنید، امکان حق اعتراض برای شما تعیین شده باشد می توانید با تنظیم نامه ای به ریجکت شدن ویزای توریستی انگلیس خود اعتراض نمایید و به افسران صدور ویزای انگلیس اثبات نمایید که ریجکت ویزای شما بی دلیل بوده است. در صورتی که شما به ریجکت ویزای توریستی انگلیس اعتراض نمایید و مواردی که باعث ریجکت شدن ویزا شده بود را رفع کنید، می توانید مجددا درخواست ویزای توریستی انگلیس را ارسال نمایید.
راهکار دیگری نیز وجود دارد و آن این که در ایمیلی که دریافت می کنید دلایل ریجکت شدن ویزا اعلام شده است. با رفع دلایل ریجکتی ویزا و تکمیل مدارک لازم مجددا درخواست ویزای توریستی انگلیس را به صورت آنلاین ثبت نموده و مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس را دوباره طی نمایید. برای آن که برای اعتراض و رفع دلایل رجکتی ویزای خود اقدام نمایید، کارشناسان زبده و مجرب ویزای رویای زندگی می توانند به شما کمک و مشاوره های با ارزشی ارائه نموده و مراحل اخذ ویزا را تسریع بخشند.

اخذ ویزای توریستی انگلیس به صورت فوری و تضمینی

در صورتی که قصد دارید ویزای توریستی انگلیس خود را به صورت فوری و صد در صد تضمینی اخذ نمایید و در مسیر اخذ ویزای خود با مشکل جدی مواجه نشود، آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی با صدها پرونده موفقیت آمیز اخذ ویزا از کشورهای مختلف دنیا و کشورهای اروپایی به ویژه کشور انگلستان می تواند به شما مشاوره رایگان داده و در انجام مراحل به شما کمک نماید. کارشناسان ویزای رویای زندگی به صورت حرفه ای و تخصصی بر روی مراحل و شرایط و مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس و نیز سایر انواع ویزاهای انگلیس و سایر کشورهای دنیا تسلط داشته و در اسرع وقت و بدون بروز مشکل و کاملا تضمینی ویزای توریستی انگلیس را برای شما اخذ خواهند کرد. با رویای زندگی، اخذ ویزای توریستی انگلیس و رویای حضور در خاک این کشور مدرن و پیشرفته در دسترس شماست.

خدمات مشابه