رویای زندگی
0 -021

ویزای تحصیلی فرانسه

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

French study visa

Obtaining a French study visa

Royaye Zendegi

Tour & Travel Agency

صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه

تحصیل در کشور مدرن و متمدن فرانسه به معنای این است که اروپا در جلوی دیدگان شما قرار گرفته است. زمانی که در فرانسه زندگی و تحصیل می کنید با قطار، کشتی یا هواپیما به پایتخت های کشورهای بزرگ اروپا در کمتر از 2 ساعت دسترسی خواهید داشت. فرانسه با کشورهای اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، آلمان، لوکزامبورگ، بلژیک، پادشاهی آندورا و موناکو مرز مشترک دارد. از شهر پاریس که پایتخت کشور فرانسه است تا بسیاری از پایتخت های کشورهای اروپایی با قطار فاصله چندانی نیست و بدون محدودیت می توانید به آن ها سفر کنید. همچنین کشتی یورو استار شما را در حدود یک ساعت و نیم به بروکسل و در مدت زمان سه ساعت به آمستردام می برد. این به معنای آن است که لندن پایتخت انگلستان تنها دو ساعت تا پاریس فاصله دارد. اگر سفر با هواپیما را ترجیح می دهید، شهر برلین پایتخت کشور آلمان، شهر رم پایتخت کشور ایتالیا و شهر مادرید پایتخت کشور اسپانیا در کمتر از 2 ساعت با بسیاری از شهرهای کشور فرانسه فاصله خواهد داشت. می توانید در حین تحصیل برای دیدن جاذبه های طبیعی و توریستی این پایتخت های بزرگ اروپایی برنامه ریزی کنید یا آن ها را بخشی از برنامه تحصیلی و پژوهشی خود قرار دهید. وقتی که ویزای کشور فرانسه را بدست بیاورید و در فرانسه زندگی بکنید، به معنای آن است که در کشوری زندگی می کنید که عضو قدرتمند اتحادیه اروپاست و این فرصت در اختیار شما قرار گرفته است تا آزادانه و بدون ویزا به 26 کشور عضو پیمان شنگن سفر کنید و از دیدن جاذبه های توریستی و فرصت های بی نظیر گردشگری آن ها لذت ببرید. همچنین در منطقه یورو که شامل 19 کشور اروپایی می شود، نیازی به تغییر ارز نخواهید داشت و با ارز یورو می توانید با خیال آسوده به سفر خود ادامه دهید.

بهترین دانشگاه های جهان در فرانسه در دسترس شماست

زمانی که در فرانسه تحصیل می کنید یعنی به خود فرصت داده اید تا در برترین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی جهان به تحصیل خود ادامه دهید. بسیاری از دانشگاه های فرانسه در معتبرترین رتبه بندی های علمی مانند رتبه‌بندی فاینشنال تایمز ، رتبه‌بندی شانگهای ، QS و رتبه بندی علمی اتحادیه اروپا جزو برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته اند. این رتبه بندی ها و کسب شهرت دانشگاه های فرانسه به دلیل دستاوردهای علمی محققان فرانسوی است. از جمله کسب 13 مدال فیلدز در ریاضیات که در رتبه دوم جهان قرار دارد، همچنین فرانسه 65 دانشمند برنده جایزه نوبل داشته و ماری کوری اولین زنی بود که در سال 1903 موفق به کسب جایزه نوبل فیزیک گردید و در سال 1911 اولین دانشمند جهان بود که برای بار دوم موفق به دریافت جایزه نوبل ولی این بار برای شیمی گردید. کیفیت مجتمع های آموزش عالی و دانشگاه ها در فرانسه نتیجه دیدگاه علمی و سیاسی طولانی مدت در فرانسه است. هر ساله مقامات دولتی فرانسه سرمایه گذاری گسترده ای بر روی آموزش و پرورش در این کشور انجام می دهند و بیش از 20 درصد بودجه کشور فرانسه را به بخش علمی و آموزشی و توسعه تحقیقات و پژوهش در دانشگاه ها اختصاص می دهند. همچنین کشور فرانسه یکی از بهترین سیستم های آموزش عالی در جهان را در دسترس دانشجویان دنیا قرار داده است تا ضمن تحصیل رایگان و بدون تحمیل شهریه و هزینه های غیر معمول در آن ، بتوانند از آزمایشگاه های تحقیقاتی معتبر و تخصص اساتید مجرب علمی جهان برخوردار شوند. در فرانسه بیش از 3500 موسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی وجود دارد و دانشگاه های دولتی که توسط دولت فرانسه تامین مالی می شوند، بیش از 70 درصد دانشجویان خارجی که فرانسه را برای ادامه تحصیل خود در رشته های مختلف و در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا انتخاب می کنند، پوشش می دهند. در واقع در فرانسه برای دانشجویان خارجی که می خواهند در این کشور ادامه تحصیل دهند، انتخاب های گسترده ای وجود دارد. در این مقاله شما را با انواع ویزاهای تحصیلی و شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه آشنا می کنیم.

انواع ویزای تحصیلی در فرانسه:

بهتر است بدانید که چند نوع ویزای تحصیلی در فرانسه وجود دارد که باید در ابتدا نوع ویزای تحصیلی مدنظر خود را مشخص کنید و سپس مدارک لازم برای اخذ آن را فراهم کنید.

ویزای کوتاه مدت دانشجویی: این ویزای تحصیلی فرانسه به دانشجویان غیر اروپایی داده می شود تا در یک دوره کوتاه مدت بتوانند وارد خاک فرانسه شده و بتوانند در آزمون ورودی یا مصاحه حضوری یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی فرانسه شرکت کنند. این دانشجویان در صورت قبولی در آزمون و مصاحبه این دانشگاه می توانند بدون ترک خاک فرانسه نسبت به اخذ ویزای بلند مدت فرانسه اقدام کنند. این ویزا کمتر از 3 ماه خواهد بود و ویزای دانشجویی کوتاه مدت شنگن نامیده می شود.

ویزای موقت اقامت طولانی مدت: این نوع ویزای تحصیلی برای افرادی صادر می شود که تکمیل دوره مطالعاتی آن ها حدود 3 تا 6 ماه به طول می انجامد.

ویزای اقامت طولانی مدت: این ویزای تحصیلی ویژه افرادی است که تکمیل مطالعات آن ها بیش از 6 ماه تا یک سال طول می کشد. این افراد پس از انقضای ویزای طولانی مدت خود، برای تمدید مدت اقامت خود باید مجددا برای درخواست اقامت اقدام کنند.

ویزای طولانی مدت یا VLS: این نوع ویزا ویژه استعدادهای درخشان، دانشجویان دکترا، محققان و معلمان است و به این افراد اجازه تدریس یا تحقیق در دانشگاه های فرانسه را در چارچوب یک قرارداد مشخص میزبانی فراهم می کند.

ویزای تحصیلی بلند مدت: این نوع ویزا با توجه به مدت زمانی که برای مقطع تحصیلی بدان نیاز دارید به شما اعطا می شود. این ویزا معمولا به مدت 3 سال برای مدرک لیسانس، 2 سال برای فوق لیسانس و 4 سال برای دکترا خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فرانسه:

برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه باید مدارک مورد نیاز را به طور کامل فراهم کرده و برای صدور ویزا اقدام کنید. ضمن آنکه باید این مدارکی که غیر از زبان فرانسوی یا انگلیسی است، باید در دارالترجمه معتبر به زبان فرانسوی ترجمه شود و مهر دارالترجمه را به همراه داشته باشد.

پاسپورت معتبر و کپی ویزای قبلی: پاسپورت شما باید دارای اعتبار کافی و حداقل 2 برگه سفید برای مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه را دارا باشد. همچنین باید کپی ویزای قبلی خود را ارائه دهید.

فرم درخواست ویزای تحصیلی: باید حتما فرم درخواست ویزای تحصیلی را با صداقت و با دقت تمام تکمیل کنید  و برای اخذ ویزا ارائه دهید.

گواهی پذیرش دانشگاه: باید حتما نامه ثبت نام یا پذیرش رسمی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی فرانسه که موفق به گذراندن مصاحبه ها و تاییدیه پذیرش آن شده اید را ارائه دهید.

دو قطعه عکس: این عکس ها باید در 6 ماه اخیر گرفته شده باشند و رنگی با پس زمینه سفید و حداقل 70 درصد آن شامل تصویر چهره شما باشد.

مدارک تحصیلی: شامل ریزنمرات و مدرک آخرین دوره تحصیلی که گذرانده اید می شود.

رسید پرداخت هزینه صدور ویزا که بین 50 تا 100 یورو خواهد بود.

بیمه درمانی با پوشش حداقل 30000 یورو که باید حتما از کشور فرانسه دریافت شده باشد و ممکن است بین 300 تا 715 یورو در سال هزینه داشته باشد.

مدارک تمکن مالی: صورت حساب بانکی یا اسناد املاک و ماشین و یا بورسیه تحصیلی که نشان دهد شما امکان تامین هزینه های اقامت در کشور فرانسه به اندازه 615 یورو در ماه و در طول دوره تحصیلی را خواهید داشت.

رزرو بلیط هواپیما که تاریخ رزرو حرکت به سمت فرانسه را نشان می دهد.

مدرک زبان: مدرک زبان شامل مدرک معتبر انگلیسی یا فرانسوی می باشد.

فرم انگیزه نامه که اهداف شما از مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه را مشخص می کند.

مدارک محل اقامت: باید بتوانید در قالب تاییدیه مسکن دانشجویی یا دعوت نامه دوستان یا بستگان که به تایید مقامات محلی و شهرداری رسیده باشد، مدارک معتبری برای محل اقامت خود در فرانسه ارائه نمایید.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

هزینه ویزای تحصیلی کوتاه مدت یا ویزای شنگن فرانسه 50 یورو می باشد. همچنین هزینه اخذ ویزای تحصیلی بلندمدت فرانسه 100  یورو می باشد. توجه داشته باشید این مبلغ تنها به صورت نقد و یورو دریافت می شود و قابل پرداخت با واحد پول کشورهای دیگر نیست. همچنین در صورتی که به هر علتی درخواست ویزای شما ریجکت شود، این هزینه قابل استرداد نمی باشد.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی فرانسه

برای صدور ویزای تحصیلی فرانسه بسته به اینکه ویزای کوتاه مدت یا ویزای بلند مدت درخواست داده اید، حدود 3 هفته تا یک ماه طول می کشد. البته اگر در زمانی که تعداد متقاضیان ویزای تحصیلی بسیار زیاد باشد، ممکن است این پروسه بیش از یک ماه نیز به طول بیانجامد. توصیه می شود، به محض دریافت پذیرش از یکی دانشگاه های فرانسه، در اسرع وقت نسبت به ثبت درخواست ویزای تحصیلی و تکمیل مدارک لازم اقدام کنید تا در زمان مناسب بتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و با شروع دوره های آموزشی در دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در فرانسه ، در محیط دانشگاهی قرار بگیرید.

دریافت ویزای همراه در فرانسه

فرانسه جزو معدود کشورهایی است که درصورت صدور ویزای تحصیلی برای فرد متقاضی امکان صدور ویزا و اقامت برای همسر و فرزندان فرد را فراهم می کند. شرایط لازم برای صدور ویزای همراه در فرانسه داشتن تمکن مالی برای تامین هزینه های خانواده و داشتن مسکن مناسب برای اقامت اعضای خانواده می باشد. تصمیم گیری برای صدور ویزای همراه بر عهده سفارت فرانسه خواهد بود و باید شما با مدارک و دلایل موجه، سفارت را برای صدور ویزای همراه قانع نمایید.

بورسیه تحصیلی در فرانسه

ویزای تحصیلی به همراه بورسیه تحصیلی یکی از مزایای تحصیل در کشور فرانسه است که کشور فرانسه سالانه برای تعدادی معدودی از دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در نظر می گیرد تا بتوانند تا حدود زیادی از هزینه های خود بکاهند. مقدار این بورسیه حدود 450 یورو در ماه است و فردی که موفق به دریافت بورسیه می شود باید دارای رزومه قوی علمی، نمرات بالا و داشتن مقالات معتبر بین المللی باشد. اخذ بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی است و افرادی که درخواست بورسیه تحصیلی دارند می توانند درخواست خود را هر ساله از 1 فوریه تا 1 می ثبت نمایند. هر چند این بورسیه تحصیلی امکان تحصیل رایگان را برای فرد مهیا نمی کند ولی تا حدود زیادی از هزینه های آن می کاهد.

مشاوره دریافت ویزای تحصیلی فرانسه از آژانس رویای زندگی

هر چند مراحل آماده سازی مدارک و ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه کاملا مشخص است ولی کوچک ترین نقصی در مدارک یا کوچک ترین مشکل ممکن است ریسک ریجکت ویزا را بالا ببرد. کارشناسان خبره و حرفه ای آژانس رویای زندگی با تجربه اخذ بیش از صدها ویزای موفق تحصیلی از کشور فرانسه و همچنین سایر کشورهای دنیا، در دسترس شما هستند تا علاوه بر مشاوره رایگان، امکان صدور سریع و بی عیب و نقص ویزای تحصیلی را برای شما فراهم کنند. آژانس رویای زندگی در تمامی مراحل در کنار شما می ماند و به شما کمک می کند که از کجا شروع کنید و چگونه مدارک خود را آماده کنید تا کاملا مورد تایید سفارت فرانسه قرار بگیرد. کارشناسان حرفه ای رویای زندگی در انجام مصاحبه ویزا به شما مشاوره می دهند با اعتماد به نفس کامل و آرامش خاطر به افسر کنسولگری پاسخ دهید و مراحل اخذ ویزای تحصیلی را با موفقیت طی کنید.  با رویای زندگی شانس خود را برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه و رسیدن به رویاهای جذاب خود و امکان زندگی و تحصیل در فرانسه مدرن و جذاب افزایش دهید.

خدمات مشابه