رویای زندگی
0 -021
خیابان استقلال استانبول
خیابان استقلال ترکیه

خیابان استقلال استانبول

در این مقاله میخوانیم:‌ خیابان استقلال استانبول کجاست؟ کدام جاهای دیدنی استانبول در نزدیکی خیابان استقلال قرار دارند؟!

خیابان استقلال استانبول قلب تپنده شهر استانبول به شمار می رود و تقریبا تمام گردشگرانی که به استانبول می روند از این خیابان بازدید می کنند. برای رفتن به خیابان استقلال استانبول در بخش اروپایی وارد منطقه بی اوغلو شده و پس از گذر کردن از بخش شمال شرقی میدان ناریخی تکسیم، به خیابان استقلال استانبول وارد خواهید شد. خیابان استقلال پر اهمیت ترین خیابان استانبول است که تقریبا هر چیزی در آن پیدا خواهید کرد.

در اطراف این خیابان انواع کافه ها، رستوران ها، بازارچه های محلی، فروشگاه های برندهای معروف و موسیقی های خیابانی تا پاسی از شب شما را مجذوب خود کرده و سرگرم می کند. خیابان استقلال استانبول حدود 1.4 کیلومتر طول دارد و روزانه گاه تا 3 میلیون گردشگر از آن می گذرد و از جذابیت های این خیابان تاریخی لذت می برند. قدمت بسیاری از ساختمان ها و اماکن خیابان استقلال استانبول به دوران حکومت عثمانی باز می گردد و این خیابان را به نماد شهر استانبول مبدل ساخته است.

این خیابان از میدان تکسیم آغاز شده و تا برج تاریخی گالاتا امتداد پیدا می کند. خیابان استقلال استانبول بین گردشگران خارجی بسیار محبوب است تا جایی که اگر حتی سایر جاذبه های گردشگری استانبول را بازدید نکنند، حتما به خیابان استقلال استانبول خواهند رفت. اگر می خواهید به استانبول بروید و از خیابان استقلال استانبول بازدید کنید، آژانس هواپیمایی و مسافرتی رویای زندگی انواع آفر تور گردشگری استانبول را با خدمات عالی به شما ارائه می دهد. کافی است با کارشناسان زبده این آژانس تماس بگیرید.

آشنایی با خیابان استقلال در استانبول

خیابان استقلال استانبول مهم ترین و در عین حال معروف ترین خیابان در استانبول است که در روزهای شلوغ و پر گردشگر گاه تا 3 میلیون گردشگر از این خیابان بازدید کرده و از جاذبه های این خیابان تاریخی لذت می برند. در این خیابان هیچ خبری از ماشین و تاکسی نیست و گردشگران به صورت پیاده طول این خیابان را می پیمایند. خیابان استقلال استانبول عریض است و سنگ فرش شده است و از میدان تکسیم آغاز می شود و از سوی دیگر به ایستگاه متروی شیشانه می رسد.

در مجموع سفر به استانبول می تواند برای شما خاطره انگیز باشد. بازدید از خیابان استقلال استانبول و دیدن زندگی پر جنب و جوش در این خیابان، بازدید از سواحل زیبای استانبول و تفریحات آبی آن، فروشگاه های مدرن و بازارهای تاریخی، رفتن به انواع شهربازی استانبول و سایر تفریحات این شهر برای گردشگران به یاد ماندنی و خاطره انگیز خواهد بود.

تاریخچه خیابان استقلال استانبول

تاریخچه خیابان استقلال استانبول

تاریخچه خیابان استقلال استانبول به دوران حکومت «عبدالعزیز» که یکی از پادشاهان عثمانی در قرن 19 میلادی بود بازمی گردد. عبدالعزیز این خیابان را رونق بخشید و آن را خصوصا در زمینه تجارت گسترش داد. در آن دوران به این خیابان، جاده کبیر یا خیابان بزرگ می گفتند. در آن دوران طبقه مرفه جامعه و روشنفکران برای گپ و گفت و هم اندیشی به کافه های این خیابان می آمدند.

در قرن نوزدهم، مردم استانبول نیز تحت تاثیر موج روشنفکری که در نقاط مختلف اروپا خصوصا فرانسه ایجاد شده بود، به طرز تفکر مدرن اروپایی روی آوردند و با پیروی از شکوفایی معماری و هنر شهر پاریس، این خیابان را نیز خیابان فرانسوی نامیدند. در این سال ها بسیاری از مغازه ها و خصوصا کلیساهای خیابان استقلال استانبول در اختیار مهاجران اروپایی به ویژه یونانیان قرار گرفت. در سال 1955 میلادی شورش هایی در استانبول بر علیه یونانیان شکل گرفت و بسیاری از مغازه ها و مراکز فرهنگی که در اختیار یونانیان بود به آتش کشیده شد.

بر اثر این اتفاقات، ساکنان اصیل خیابان استقلال استانبول از آن جا رفتند و تا سال 1980 میلادی دیگر از مغازه ها، کافه ها و گالری ها خبری نبود. در دهه 1990 مجددا روند بازسازی خیابان استقلال استانبول آغاز شد و مغازه ها، گالری ها و بناهای تاریخی بازسازی شدند. مجددا رونق به این خیابان بازگشت و به تدریج کافه ها، رستوران ها، بوتیک ها، کتابفروشی ها، سالن های سینما و تئاتر و هتل ها در آن احداث شدند و در طول سال نیز جشن ها و فستیوال های جذابی در این خیابان برگزار شد.